تبلیغات
روز نجوم همراه با موسسه آفاق راهبر آذربایجان
ارسال در: 1392/02/04-19:18
موسسه آفاق راهبر نیز همراه با سایرشهرهای ایران عزیزمان در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر روزجهانی نجوم در اردبیل نمایشگاهی در محوطه بقعه شیخ صفی برگزار کرد.

موسسه آفاق راهبر نیز همراه با سایرشهرهای ایران عزیزمان در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر روزجهانی نجوم در اردبیل نمایشگاهی در محوطه بقعه شیخ صفی برگزار کرد.

بدین مناسب میزبان مدعوین،استادان دانشگاه های آزاد اسلامی و محقق اردبیل و دبیران و اعضای موسسه و همه علاقه مندان به آسمان بودیم. از یک هفته قبل، اطلاع رسانی لازم و خیلی خوب اعم از پخش پوستر در سراسر شهر و پیامک های گروهی و فراخوان در چندین سایت معتبر نجومی انجام گرفته بود و این برنامه مورد توجه جمع کثیری قرار گرفت.

در این برنامه ما شاهد چندین بخش بودیم که هر کدام بازدید کنندگان خاص خود را می طلبید.

 

بخش منجم كوچولوي من:

در این بخش کودکان علاقه مند درکشان از آسمان را برایمان به تصویر میکشیدند و همچنین به ساختن پازلهایی با اشکال نجومی مشغول بودن.

 

بخش پيوند با آسمان:

رصد خورشید با فیلتر های مخصوص صورت گرفت و توضیحاتی در مورد چگونگی استفاده فیلتر ها به بازدید کنندگان داده شد و عینکهای مخصوص رصد خورشید در اختیار علاقمندان قرار گرفت وتوضیحاتی درمورد چگونگی استفاده از فیلترها و عینکها خدمتشان ارائه گردید . دقایقی پیش از غروب آفتاب تنها قمر زمین به ارتفاعی رسیده بود که به راحتی قابل مشاهده بود کارشناسان رصدی برنامه به رصد کره ماه پرداختند و همچنین علاقمندان میتوانستند با گوشیهای موبایل خود تصاویر از کره ماه و خورشید از چشمی تلسکوپ به یادگار داشته باشند.

 

گالري عكاسي:

 در این بخش عکسهایی از عکاسان مشهور نجومی در معرض بازدید عموم قرار داده شد .

 

بخش فروش:

مستندها، نرم‌افزارها و كتب نجومي، عينك‌هاي رصد خورشيد، گردونه و دیگر محصولات نجومی با تخفیف 30% در اختیار علاقمندان قرار میگرفت.

بخش ماكت:

ماكت‌هاي ساخته شده با موضوع فضا و اولین قدم انسان بر روی ماه ،نمایی از سیارات و کهکشان راه شیری و فضاپیماهای شاتل ،مریخ نورد و آپولو11 توسط اعضاي موسسه در معرض دید عموم قرار گرفت.

بخش پرسش پاسخ نجومی و آموزش صورت فلکی:

در این غرفه تصویری از صورهای این ماه بر روی زمین به تصویر کشیده شده بود و به آموزش آن پرداخته میشد . با سرپرستی کارشناسان مسایل نجومی موسسه به دوستانی که سوالاتی داشتند جواب می‌دادند .

معرفی و راهنمایی در زمینه خرید تلسکوپ و کتاب :

در این بخش به معرفی کتابهای نجومی اعم از آماتوری و حرفه ای و توضیحاتی در زمینه خرید و نگهداری از تلسکوپ پرداختند.

بخش معرفی روزجهانی نجوم :

کاتالوگ ها و تراکتهایی برای آشنایی با برنامه برنامه های روز جهانی نجوم در اختیار بازدیدکنندگان محترم قرار میگرفت.

معرفی موسسه و ثبت نام:

در این بخش با ارائه رزومه فعالیتهای موسسه آفاق راهبر در یک سال اخیر ، اعلامیه و دیگر ابزار تبلیغاتی موسسه را معرفی کرده و ازمشتاقان برای عضویت درموسسه نام نویسی می کردند و همچنین برای دوستان علاقمند ثبت نام برای کلاسها و گشت های رصدی نیز با40% تخفیف صورت گرفت.

دوستانی که همکاری صمیمانه داشتند:

سرکار خانم سارا حاتمی مدیرعامل

سرکار خانم صبا حاتمی دبیراجرایی

جناب آقای مشتاق شهباززادگان دبیر اجرایی

جناب آقای علی جبرائیلی،جناب آقای محمد اسماعیلی، جناب آقای محسن عبدی

همچنین تشکر صمیمانه داریم از جناب آقای مهدی دانشور ،جناب آقای مجید قهرودی و جناب آقای محمدباقر میراسکندری بخاطر تصاویر بسیار زیبایی که برای بخش گالری برنامه ارسال کردند.

 

سازمان های همکار:

سازمان میراث فرهنگی گردشگری

مرکز نجوم آوا استار

در پایان جای دارد از دوستان عزیز که در اجرای این برنامه یار وهمراه ما بودند و نام آنها ذکر نگردید، صمیمانه تقدیر و تشکر نماییم.

 گزارش و تصاویر از صباحاتمی


نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید