تبلیغات
دهمین سالگرد تاسیس باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1392/02/26-10:50
دهمین سالگرد تاسیس باشگاه نجوم اصفهان، همزمان با یکصد و بیستمین نشست این باشگاه، در روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 1392 با محوریت «زمین؛ سیاره مادری»، برگزار خواهد شد.

دهمین سالگرد تاسیس باشگاه نجوم اصفهان، همزمان با یکصد و بیستمین نشست این باشگاه، در روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 1392 با محوریت «زمین؛ سیاره مادری»، برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش نجوم ادیب، یکصد و بیستمین نشست باشگاه نجوم اصفهان که همزمان با دهمین سالگرد تاسیس این باشگاه است، در بعدازظهر روز دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 1392 از ساعت 17 الی 20 در سالن همایش های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

این نشست که با محوریت «زمین، سیاره مادری»، برگزار می شود، شامل دو سخنرانی علمی و اصلی است.

دکتر همایون صفائی، استاد گروه زمین شناسی دانشگاه اصفهان، مهمان ویژه یکصد و بیستمین باشگاه نجوم اصفهان است و قرار است در سخنرانی خود پیرامون علل وقوع زمین لرزه های اخیر در ایران به ایراد سخنرانی بپردازد. وی که از محققین برجسته تکتونیک دانشگاه اصفهان است، نتایج تحقیقات و مطالعات خود را درباره علل ایجاد زلزله و منشاء زلزله های اخیر در کشور و به خصوص استان اصفهان به حضار ارائه می کند.

سخنران دیگر این نشست، علیرضا تیموری پژوهشگر نجومی و از اعضای فعال مرکز آموزش نجوم ادیب است که قصد دارد در سمیناری تحت عنوان «تغییرات اقلیمی زمین»، به بررسی پدیده هایی همچون گرمایش زمین و سایر پدیده ها که در تغییر چهره سیاره ما نقش کلیدی دارند، خواهد پرداخت.

ویژه برنامه دهمین سالگرد تاسیس باشگاه نجوم اصفهان، عنوان بخش دیگری از نشست اردیبهشت ماه باشگاه نجوم است که محمدرضا رضایی، دبیر اجرایی باشگاه در آن به ارائه گزارشی از 10 سال فعالیت این باشگاه خواهد پرداخت.

در «باشگاه در وقت اضافه»، این ماه بخش های متنوع و جذابی در نظر گرفته شده است. این بخش ها شامل تازه های فضا و نجوم، معرفی کتاب، فناوری های نجومی، اخبار داخلی مرکز نجوم و پدیده های آسمان خردادماه 92 خواهد بود.

همچنین در این نشست گزارشی از روند و روال برگزاری برنامه های روز جهانی نجوم توسط عطا مقتدری، دبیر اجرایی روز نجوم در اصفهان ارائه می شود و از برندگان مسابقات هفته جهانی نجوم تقدیر و تشکر می شود.

 

برگزاری مسابقه جذاب و دیدنی «راه آسمان» و مراسم تقدیر و تشکر و اهدای جوایز، پایان بخش برنامه های یکصد و بیستمین نشست باشگاه نجوم اصفهان خواهد بود.

نخستین نشست باشگاه نجوم اصفهان در اردیبهشت ماه سال 1382 برگزار شد و از آن زمان تاکنون بدون وقفه برگزار شده و هر ماه با استقبال بی نظیر علاقمندان به دانش ستاره شناسی در اصفهان، مواجه می شود. این باشگاه از زمان تاسیس خود تاکنون میزبان ده ها استاد و شخصیت های برجسته علمی و نجومی داخلی و خارجی بوده است.

حضور در نشست های باشگاه نجوم اصفهان، برای عموم آزاد و رایگان است.

زمان: دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 از ساعت 17 الی 20

مکان: اصفهان، میدان امام حسین (ع)، خیابان باغ گلدسته، تالار همایش های کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان

 

 

 

 

عنوان

ارائه دهنده

زمان

قرائت قرآن و سرود ملی

باشگاه نجوم اصفهان

17:05- 17:00

سرآغاز و اعلام برنامه

باشگاه نجوم اصفهان

17:10- 17:05

کلیپ نجومی

باشگاه نجوم اصفهان

17:15- 17:10

تغییرات اقلیم زمین

علیرضا تیموری

17:45  17:15

وقتی زمین می‌لرزد!

دکتر همایون صفائی

18:25  17:45

باشگاه در وقت اضافه

19:00 18:25

تازه های ستاره شناسی و فضا

گلناز دهداری

یار مهربان

هاجر نادعلی

پدیده های آسمان+گزارش روز نجوم

عطا مقتدری

اخبار داخلی مرکز نجوم

خاطره بهی

فناوری‌های نجومی

امین شاهی

اجرای قطعه «هستی»

گروه کر صفیر

19:05 19:00

10 سال با باشگاه نجوم اصفهان

محمدرضا رضایی

19:15  19:05

مسابقه «راه آسمان»

باشگاه نجوم اصفهان

19:35-19:15

اهدای جوایز مسابقات روز جهانی نجوم 92

باشگاه نجوم اصفهان

19:45-19:35

غروب

باشگاه نجوم اصفهان

19:45

 

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید