تبلیغات
نخستین نمایشگاه دائمی فضایی خاورمیانه، امروز در تهران افتتاح می شود
ارسال در: 1392/02/26-16:39
نخستین موزه - نمایشگاه دائمی فضایی خاورمیانه، عصر امروز در محل فرهنگسرای اشراق تهران راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایسنا، مراسم افتتاح رسمی این موزه، عصر امروز همزمان با افتتاحیه جشن «گل و گلاب» که از 25 تا 27 اردیبهشت ماه در فرهنگسرای اشراق برپاست، برگزار می شود.

برپایی موزه - نمایشگاه دائمی فضایی به ابتکار سیروس برزو، روزنامه نگار علمی و پیشرو ترویج فناوری فضایی در ایران صورت می گیرد که پس از حدود 18 سال دوری از وطن به ایران بازگشته و در کنار سردبیری بخش فضایی ماهنامه آسمان شب با سخنرانی در محافل مختلف علاقمند به فناوری فضایی تلاشی مضاعف در جهت ترویج دانش فضایی و جلب جوانان و نوجوانان به این حوزه علمی و فناوری دارد.

برزو در گفت‌وگوبا خبرنگار ایسنا اظهار داشت: طی این چند ماه اقامت در ایران، تمام تلاشم را کردم تا با یادمان ها و یادگاری هایی که حاصل بیش از 45 سال کوشش من است، نمایشگاهی دائمی در زمینه فناوری فضایی ایجاد کنم. گرچه مسوولان چه آنهایی که مستقیما ترویج فضانوردی جزو شرح وظایف آنهاست و چه آنانی که در حاشیه این فناوری هستند کمکی نکردند اما دلسرد نشدم و امروز خوشحالم که نخستین نمایشگاه دائمی فضایی از یادگارهایی که فضانوردان مختلف به من هدیه کرده اند در فرهنگسرای اشراق تهران گشایش می یابد. امیدوارم این نمایشگاه که بدون هیچ کمک دولتی و به همت بخش خصوصی افتتاح می شود، گامی برای ترویج فضانوردی در بین اقشار مختلف مردم به ویژه دانش آموزان باشد و آنان را برای تحصیل در این رشته حیاتی تشویق کند.

سیروس برزو

وی گفت: این نمایشگاه که با حمایت مالی ماهنامه آسمان شب در فرهنگسرای اشراق ایجاد می شود، نخستین موزه- نمایشگاه فضایی در منطقه خاورمیانه است و ان شاء الله تا پایان سال در بعضی از مراکز استان های ایران نیز شعبه هایی خواهد داشت تا زمینه یک حرکت سراسری ترویجی را در سطح ایران فراهم آورد.

برزو در پاسخ به این سوال که برنامه این نمایشگاه صرفا نمایش اشیایی در زمینه فضانوردی است یا اهداف دیگری را هم دنبال خواهد کرد، اظهار داشت:

این نمایشگاه پایگاهی برای گردهمایی علاقمندان به فضانوردی خواهد بود. در کنار بازدید های آزاد افراد، گروه های دانش آموزی از مدارس می توانند با برنامه ریزی قبلی بازدیدکننده آن باشند که ضمن بازدید برای آنها فیلم های آموزشی و سخنرانی و مسابقه هایی هم پیش بینی شده است. در کنار این بازدید ها پیش بینی شده است که کارگاه های آموزشی، سخنرانی های علمی، دعوت از استادان و کارشناسان حتی فضانوردان در چارچوب فعالیت این نمایشگاه صورت گیرد. چاپ نشریه، کتاب، تهیه لوح های فشرده آموزشی، مسابقه های علمی و برنامه های مشابه از جمله مواردی است که به امید خدا در برنامه کاری این نمایشگاه دیده شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید