تبلیغات
بیلیارد کیهانی برای مقابله با سیارک های خطرناک
ارسال در: 1392/03/18-16:40
محققان روس طرحی روشی برای محافظت از زمین در برابر خطر حملات سیارکی ارائه کرده اند که در آن از سیارک های اهلی برای مقابله با سیارک های تهدید کننده زمین استفاده می شود.

محققان روس طرحی روشی برای محافظت از زمین در برابر خطر حملات سیارکی ارائه کرده اند که در آن از سیارک های اهلی برای مقابله با سیارک های تهدید کننده زمین استفاده می شود.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، برخی از سیارک های نزدیک به زمین می توانند خطرات جدی برای زمین ایجاد کنند، اما محققان قصد دارند از خود سیارک ها برای مقابله با تهدیدات سیارکی استفاده کنند.

در این پروژه از سیارک های اهلی به عنوان یک جسم پرتاب شونده آسمانی به سمت سیارک های تهدید کننده زمین استفاده می شود.

«ناتان ایسمونت» از محققان موسسه تحقیقات فضایی آکادمی علوم روسیه تأکید می کند، اجرای این پروژه با کمک مدلسازی رایانه‌یی از وضعیت سیارک های تهدیدکننده زمین قابل اجرا خواهد بود.

بر اساس این طرح، یک موشک بدون سرنشین پروتون حاوی دو تن سوخت موشکی به فضا پرتاب می شود. آتش گرفتن سوخت این موشک باعث تغییر مدار سیارک اهلی برای هدف قرار دادن سیارک خطرناک نزدیک به زمین و انحراف آن می شود.

هزینه اجرای این برنامه با توجه به پرتاب هر موشک پروتون بالغ بر یک میلیارد دلار ارزیابی می شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید