تبلیغات
پیش‌بینی آخرالزمان در سال ۱۰۰۰۰۰۲۰۱۳
ارسال در: 1392/04/11-18:46
شبیه سازی کامپیوتری نشان می‌دهد که حیات در کره زمین به شکل فعلی از یک میلیارد سال دیگر ناممکن خواهد بود. .
شبیه سازی کامپیوتری نشان می‌دهد که حیات در کره زمین به شکل فعلی از یک میلیارد سال دیگر ناممکن خواهد بود. .

شبیه سازی کامپیوتری نشان می‌دهد که حیات در کره زمین به شکل فعلی از یک میلیارد سال دیگر ناممکن خواهد بود.
شبیه سازی کامپیوتری نشان می‌دهد که حیات در کره زمین به شکل فعلی از یک میلیارد سال دیگر ناممکن خواهد بود. در آن زمان آتش سوزان خورشید، زمین را به جهنمی بدل خواهد کرد که حیات تقریبا به طور کامل از آن رخت خواهد بست، هرچند نوعی میکروب می‌تواند پرچم حیات را تا تقریبا سه میلیارد سال دیگر برافراشته نگه دارد.
دانشمندان هر روز درباره خطرات افزایش دی اکسید کربن و پدیده گازهای گلخانه ای به عنوان مشکل اساسی کره زمین هشدار می دهند، اما پایان حیات در کره زمین بعلت ازدیاد دی اکسید کربن نخواهد بود بلکه کمبود دی اکسید کربن کمر حیات را در این کره خواهد شکست.
دانشمندان دانشگاه‌های سنت اندروز، ادینبورو (ادینبورگ) و داندی در اسکاتلند بر اساس این واقعیت که با گذشت زمان خورشید فروزان‌تر و داغتر می شود مدلی کامپیوتری طراحی کردند تا ببینند کره زمین یک میلیارد سال دیگر چه جایی خواهد بود.
بر اساس این مدل، تقریبا از ۱.۱ میلیارد سال دیگر تغییرات اساسی در زمین رخ خواهد داد: خورشید در آن زمان آب اقیانوسها را تبخیر و خشک کرده، و جو انباشته از بخار آب شده است.
به گفته جک اُمالی جیمز، زیست-اختر شناس دانشگاه سنت اندروز اسکاتلند، در آن زمان "دمای زمین صد یا بیشتر از صد درجه سانتی گراد بیشتر از دمای فعلی خواهد شد."
واکنش شیمیایی میان دی اکسید کربن با بخار در جو زمین، سبب می شود که میزان دی اکسید کربن در جو به شدت کاهش پیدا کند.
بنابر این دی اکسید کربن برای فعالیت گیاهانی که فتوسنتز می‌کنند کافی نخواهد بود. بدون گیاه، جانوران گیاهخوار و بعد از آن حیوانات گوشتخوار به آخر خط می‌رسند.
این موضوع الهام بخش هنرمندانی شده که به تخیلشان اجازه داده‌اند یک میلیارد سال جلو روند و کلیک تصاویری هنرمندانه از کره زمین آینده ارائه دهند.
در آن زمان نوعی باکتری موسوم به اکستریموفیل که در حال حاضر هم در کره زمین وجود دارند تنها موجودی خواهد بود که می تواند گرمای شدید، تشعشات رادیو اکتیو و جو مسموم کره زمین را تاب بیاورند.
این باکتری ها در شرایطی که حیات برای دیگر موجودات ناممکن است، در گرما یا سرمای شدید، در اعماق زمین و بدون نور خورشید می توانند حتی تا چند میلیون سال زنده بمانند.
جک اُمالی جیمز می‌گوید: "تمام موجودات زنده به آب مایع نیاز دارند بنابر این حیات محدود به جاهای خنک تر و مرتفع تر یا غارهای زیرزمینی خواهد بود."
سرانجام این باکتری‌ها هم در مقابل شرایط غیر قابل زیست کره زمین تسلیم می شوند و ۲.۸ میلیارد سال دیگر کره زمین کاملا فاقد حیات خواهد شد.
جک اُمالی جیمز می گوید مع وقتی "بدنبال حیات در جایی به غیر از کره زمین می گردیم، فکر ما بیشتر معطوف به شکلی از حیات است که الان در کره زمین وجود دارد. این شکل حیات نشانه هایی مثل اکسیژن و اوزون در جو باقی می گذارد که از بسیاری چیزها حکایت دارد."
"زندگی در آینده این چنین نخواهد بود، یعنی در جستجوی حیات در سیارات دیگر باید دنبال سرنخ‌هایی کاملا تازه بگردیم."
بنابراین اگر سیاره ای مشابه کره زمین شناسایی شود، "احتمال اینکه در آن حیات میکروبی یافت شود بسیار بیشتر است."
اگر کره زمین در آینده شبیه همان چیزی باشد که این مدل سازی پیش بینی کرده، حیات در کره زمین (صرف نظر از میکروب‌های جان سخت) تقریبا تا یک میلیارد سال دیگر ادامه خواهد داشت بنابراین فعلا تاریخی که برای آخر الزمان می توان تعیین کرد این است: سال ۱۰۰۰۰۰۲۰۱۳
منبع :bbc
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید