تبلیغات
«کنجکاوی» در مریخ‌نوردی رکورد زد
ارسال در: 1392/05/02-23:35
ناسا با انتشار اطلاعیه‌ای از رکوردشکنی تازه مریخ نورد کنجکاوی در راهپیمایی بسمت کوه شارپ خبر داد.

ناسا با انتشار اطلاعیه‌ای از رکوردشکنی تازه مریخ نورد کنجکاوی در راهپیمایی بسمت کوه شارپ خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کنجکاوی پس از پایان تحقیقات علمی در نزدیکی منطقه فرود، در حال طی کردن مسیر هشت کیلومتری بسمت کوه شارپ است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده از سوی آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL)‌ ناسا، مریخ نورد کنجکاوی روز یکشنبه 21 جولای (30 تیر) با پیمودن مسافت 100 متری، موفق به ثبت رکورد جدید مسیرپیمایی یک روزه بر سطح سیاره سرخ شد.

«پائولو بلوتا» برنامه ریز مریخ نورد کنجکاوی تأکید می کند: آنچه تیم مأموریت زمینی را برای انتخاب ایمن ترین مسیر یاری کرد، ‌دریافت تصاویر بسیار با کیفیت تهیه شده توسط دوربین Mastcam بود که دید مناسبی از اندازه سنگ های مسیر ارائه کرد.

با کمک این تصاویر، مشاهده مسافت های دورتر فراهم شده و محققان توانستند یک مسیر مطمئن و ایمن برای حرکت مریخ نورد کنجکاوی انتخاب کنند.

چنین مسیرپیمایی طولانی در مدت یک روز مریخی در آینده نیز با استفاده از قابلیت مسیریابی خودکار (autonav) قابل تکرار خواهد بود.

تیم کنترل زمینی با استفاده از مسیریابی خودکار می تواند دستورات لازم را برای مریخ نورد ارسال کند و کنجکاوی با استفاده از این دستورات بصورت خودکار ایمن ترین مسیر حرکت را انتخاب می کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید