تبلیغات
سیاهچاله نوزاد
ارسال در: 1384/06/05-00:00
دانشمندان با استفاده از ماهواره متعلق به سازمان فضایی ناسا موسوم به Swift&

دانشمندان با استفاده از ماهواره متعلق به سازمان فضایی ناسا موسوم به Swift  توانستند سیاهچاله نوزادی را کشف کنند.

به عقیده این گروه از دانشمندان این سیاهچاله نوزاد از انفجار یک ستاره بسیار عظیم به دنیا آمده است.فعالیت این سیاهچاله بی نظم و آشفته آشکار می کند که در ابتدای انفجار این ستاره و در دقایقی بسیار کوتاه انرژی حاصل از این انفجار به چندین برابر خود رسیده بود. به گفته پرفسور دیوید باروس این انفجار ها به دو، سه و گاهی چهار برابر خود در دقایقی کوتاه اتفاق می افتند. وی همچنین می افزاید که انرژی که در این انفجار ها آزاد می شود بیشتر از آنچه که هر فرد گمان می کند، است. در این گونه انفجار پرتوهای گاما و پرتو ایکس با شدت تابش بالا، گسیل می شود. نمایش انفجار این ستاره با آنچه که قبلا در مورد مرگ ستاره ها تصور می شد، متفاوت است.

 دانشمندان این پدیده را به کمک انفجار پرتو گاما که توسط ماهواره Swift ردیابی می شده است، کشف کرده اند. انفجار پرتو گاما یکی از پرانرژی ترین انفجار های شناخته شده، است که از انفجار ستاره های بسیار عظیم به نام "هیپرنوا" که بزرگتر از سوپرنوا هستند، حاصل می شود.ماهواره Swift شامل سه ابزار اصلی است: تلسکوب هوشیار انفجار(BAT)، تلسکوب پرتو ایکس(XRT) و تلسکوب فرابنفش/نور مرئی(UVOT). این ماهواره در نوامبر سال 2004 به فضا پرتاب شد. این ماهواره یکی از ماموریت های ناسا است که در این ماموریت آژانس فضایی ایتالیا، فیزیک ذرات و انجمن تحقیقاتی نجومی انگلستان مشارکت دارند.

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید