تبلیغات
روح ارتفاع گرفت
ارسال در: 1384/06/06-00:00
 اسپیریت هنوز هم پس از طی   تقریباً 500 روز مریخی البته اضافه بر زمان برنامه ریزی شده ، با قدرت تمام مأموریت خود را ادامه می دهد .

کاوشگر روح در 21 آگوست 2005 به یکی از قله های دهانه گاسو در مریخ دست یافت   و از چنین منظره ای عکاسی نمود . دراین صحنه دو " طوفان شیطانی" هم قابل مشاهده است .

اسپیریت هنوز هم پس از طی   تقریباً 500 روز مریخی البته اضافه بر زمان برنامه ریزی شده ، با قدرت تمام مأموریت خود را ادامه می دهد . کاوشگر تحقیقاتی مریخ ، روح ، از قله هازبند بالا رفت و موفق شد این نمای فوق العاده را از دهانه گاسِو تهیه نماید . در روبروی حوزه برخوردی ، توده های شنی فصلی موسوم به طوفانهای شیطانی در حال فعالیت هستند . این کاوشگر توانا راهپیمایی بسوی این قله را از ژوئن 2004 آغاز کرد  و در 21 آگوست به هدف رسید . برای دانشمندانی که در راستای این مأموریت در پاسادنای کالیفرنیا فعالیت می کنند این مرحله از کاوش بسیار شیرین بود   . دانشمند برجسته ای از جی پی ال ناسا بنام جوی کریسپ می گوید : ما در زمان موفقیت بسیار هیجان زده بودیم و اگرچه  این تقلایی برای دستیابی به قله بود اما تیم  ما جداً تحریک شده بودند  . این موفقیت موثرتر از اینها بود تا آنجا که کاوشگر در چرخ راست جلویی خود دچار مشکل شد . نامی که هرگز فراموش نمی شود ریک.هازبند فرماندار شاتل نگون بخت کلمبیا بود که مرتفع ترین مکان در میان تپه های کلمبیا در مریخ بنام اوست و 107 متر از سایت فرود کاوشگر فراتر می باشد . روح به کاوشهای خود در مناطق مریخی ادامه خواهد داد . طبق گفته های دانشمندان مرحله بعدی پیمایشی سطحی جهت یافتن مسیری مناسب برای بازگشت به پایین تپه است .

 
منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید