تبلیغات
فضانوردان تسهیل در برنامه SkylabII را خواستار شدند
ارسال در: 1392/05/19-08:55
در چهلمین سالگرد پرتاب ایستگاه فضایی Skylab، تعدادی از خدمه این ایستگاه تسریع در اجرای نسخه دوم این برنامه موسوم به SkylabII را خواستار شدند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایستگاه فضایی Skylab برای اقامت فضانوردان در مدار زمین، چهل سال پیش در 14 می 1973 میلادی توسط موشک Saturn V به فضا پرتاب شد.

این ایستگاه فضایی نخستین پایگاه مداری ناسا برای اقامت طولانی مدت فضانوردان در مدار زمین بوده و طی سال های 1973 و 1974 میلادی میزبان سه مأموریت سرنشین دار بود.

«یوزف کروین»، «پاول ویتس» و «چارلز کونراد» نخستین گروه از فضانوردانی بودند که در قالب مأموریت Skylab2 از 25 می تا 22 جولای 1973 میلادی موفق به تجربه میکروگرانشی شده و اطلاعات مناسبی در خصوص شرایط تطبیق پذیری در طول یک دوره نسبتا طولانی بدست آوردند.

«آلن بین»، «اوون گاریوت» و «جک لوسی» سه فضانورد دیگر در مأموریت Skylab3 بودند که بمدت 59 روز در ایستگاه فضایی مستقر شده و مطالعات و آزمایش‌های علمی مختلفی را پیگیری کردند.

«جرالد کار»، «ادوارد گیبسون» و «ویلیام پاگ» در مأموریت Skylab4 نیز بمدت 84 روز شرایط بی وزنی را تجربه کردند.

خدمه ایستگاه فضایی Skylab در مجموع سه مأموریت سرنشین دار، موفق به انجام دو هزار ساعت آزمایش‌های علمی و پزشکی در فضا، تهیه 46 هزار عکس از زمین، 127 هزار عکس از خورشید و تهیه فیلم از هشت فوران خورشیدی شدند.

پس از پایان مدت زمان مشخص شده برای این مأموریت، ایستگاه Skylab به ارتفاع ایمنی در فضا منتقل شد و در جولای سال 1979 ایستگاه با ورود به جو زمین تکه تکه شده و بخش های زیادی از آن در حرارت جو از بین رفته و بقایای آن در اقیانوس هند سقوط کرد.

اطلاعاتی که در مدت حضور و زندگی فضانوردان در ایستگاه فضایی Skylab بدست آمد، مسیر را برای ساخت ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) و فراهم شدن مأموریت های طولانی مدت هموار کرد.

شش فضانوردی که تجربه حضور در ایستگاه فضایی Skylab را داشتند، در تاریخ 27 جولای (هفتم مرداد) و به بهانه چهل سالگی پرتاب این ایستگاه در پایگاه فضایی کندی حضور پیدا کرده و ضمن بیان تجربیات خود در مدت اقامت در فضا، تسریع در اجرای پروژه SkylabII را خواستار شدند.

ناسا قصد دارد با الگوبرداری از نخستین ایستگاه فضایی این کشور،‌ نمونه جدیدی از این ایستگاه فضایی موسوم به SkylabII را برای تسهیل سفر سرنشین دار به مقاصد دوردست فضایی از جمله سیارک ها و سیاره مریخ توسعه دهد.

برای انتقال ایستگاه فضایی SkylabII موشک غول پیکر ناسا موسوم به سیستم پرتاب فضایی (SLS) در نظر گرفته شده است و در این شرایط این ایستگاه به نخستین پایگاه مداری برای اقامت طولانی مدت فضانوردان در عمق فضا تبدیل خواهد شد.


شش فضانورد حاضر در مأموریت های ایستگاه فضایی Skylab

ایستگاه فضایی Skylab و طرحی از ایستگاه SkylabII برروی موشک SLS
منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید