تبلیغات
ثبت روشن‌ترین تصویر از لکه خورشیدی
ارسال در: 1392/05/20-14:50
محققان با استفاده از تلسکوپ NST مجهز به فناوری جدید،‌ موفق به تهیه دقیق‌ترین و جزئی‌ترین ویژگی‌های لکه‌های خورشیدی شدند.

محققان با استفاده از تلسکوپ NST مجهز به فناوری جدید،‌ موفق به تهیه دقیق‌ترین و جزئی‌ترین ویژگی‌های لکه‌های خورشیدی شدند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محققان رصدخانه خورشیدی بیگ بر (BBSO) در کالیفرنیا با کمک تلسکوپ خورشیدی جدید، دقیق‌ترین تصویر را از لکه خورشیدی با ویژگی‌های دیده نشده در مقیاس کوچک تهیه کرده اند.

تلسکوپ خورشیدی جدید (NST) بزرگترین تلسکوپ دیافراگم جهان محسوب می شود که از فناوری نوینی بهره برده است.

«وندا کائو» از فیزیکدانان موسسه تکنولوژی نیوجرسی (NJIT) تأکید می کند: با کمک نسل جدید طیف سنج تصویربرداری مرئی، جو خورشید از فوتوسفر تا کروموسفر بصورت لحظه ای قابل رصد خواهد بود.

این تصاویر جزئیات منحصر به فرد و جدیدی از جریان چرخش مغناطیسی در امتداد رشته های باریک را نشان می دهد.

با کمک وضوح بی سابقه تلسکوپ خورشیدی جدید (NST) بسیاری از ویژگی های ناشناخته و مقیاس کوچک لکه های خورشیدی قابل بررسی می شوند.

محققان رصدخانه خورشیدی بیگ بر (BBSO) توسط موسسه تکنولوژی نیوجرسی اداره می شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
رامین حدیدی
1392/05/21   4:48:00 PM
سلام این لکه ها هر 11 سال شکل میگیرد شاید در ایران بحث تازه ای باشد و فرآیند لکه های خورشیدی در یک خط سیر در سطح خورشید قرار دارند و با تغییرات جوی و آب و هوا تاثیر گذارند که نمونه ای از این تغییرات با سوراخ شدن لایه ازن در ارتباط با تغییرات ناگهانی بی ارتباط نبوده و نمونه تغییرات جوی در گیلان در سالهای 1383 و 1386 با بارش سنگین و بی سابقه برف مشاهده شده.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید