تبلیغات
سیاراتی که بدون مادر متولد می‌شوند!
ارسال در: 1392/06/01-18:24
اخترشناسان سوئدی موفق به کشف ابرهای کوچک، گرد و تیره در فضا شده اند که از ویژگی شکل‌دهی سیارات بدون ستاره والد برخوردار هستند.

اخترشناسان سوئدی موفق به کشف ابرهای کوچک، گرد و تیره در فضا شده اند که از ویژگی شکل‌دهی سیارات بدون ستاره والد برخوردار هستند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در تحقیقات قبلی عنوان شده بود که بیش از 200 میلیارد سیاره شناور آزاد در کهکشان راه شیری وجود دارند.

این سیارات سرکش (rogue planets) به دور ستاره والد در حال چرخش نبوده و از سیستم سیاره‌یی موجود خارج می شوند.

تحقیقات اخترشناسان سوئدی نشان می‌دهد، این سیارات شناور آزاد احتمالا بدون ستاره والد متولد می‌شوند.

اخترشناسان دانشگاه تکنولوژی چالمرز و دانشگاه استکهلم سوئد از چندین تلسکوپ برای رصد سحابی «گل کاغذی» یا «رزت» (Rosette Nebula) استفاده کردند؛ این سحابی یک ابر عظیم گازی و گرد و غباری در فاصله چهار هزار و 600 سال نوری از زمین است.

بیش از هزاران ابر کوچک در این سحابی وجود دارند که globulettes نامیده شده و قطر آنها 50 برابر کمتر از فاصله بین خورشید و نپتون است.

تعداد ابرهای کوچک و تیره این سحابی باعث جلب توجه ویژه اخترشناسان شده و جرم و چگالی این ابرها اندازه گیری شدند.

پروفسور «گوستا گام»، سرپرست تیم تحقیقاتی دانشگاه استکهلم تأکید می کند: ابرهای کوچک، گرد و تیره موسوم به globulettes از ویژگی شکل دهی سیارات برخوردارند؛ آنها بسیار متراکم و دارای هسته های فوق پر جرم هستند که هنگام ریزش جرم، سیارات شناور آزاد را شکل می دهند.

تعداد بسیار زیادی از این ابرها در کهکشان راه شیری وجود دارند که منبع قابل توجه شکل دهی سیارات شناور آزاد محسوب می شوند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید