تبلیغات
گزارش برگزاری یکصدوبیست و سومین نشست باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1392/06/02-09:44
یکصد و بیست و دومین نشست باشگاه نجوم اصفهان، روز دوشنبه 27مرداد 1392 به همت مرکز آموزش نجوم ادیب، در مکان همیشگی خود، تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان، با حضور علاقه مندان به آسمان شب، از ساعت 17 الی 19، برگزار شد.

یکصد و بیست و دومین نشست باشگاه نجوم اصفهان، روز دوشنبه 27مرداد 1392 به همت مرکز آموزش نجوم ادیب، در مکان همیشگی خود، تالار اجتماعات کتابخانه مرکزی اصفهان، با حضور علاقه مندان به آسمان شب، از ساعت 17 الی 19، برگزار شد.

تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود ملی آغازگر برنامه ها بود.

در بخش نخست برنامه ها "محسن دهقانی"  در سمیناری  در رابطه  با مریخ نورد کیوراسیتی به "تولد یک سالگی کیوراسیتی" و اهم فعالیت های این مریخ نورد در یک ساله گذشته پرداخت. وی در ابتدا  با اشاره به اهداف این پروژه ،  فعالیت های یک سال اخیر کیوراسیتی را مورد بررسی قرار داد و 5 دستاورد مهم این ماموریت را بیان نمود. که امکان وجود حیات، وجود آب در گذشته،  مضر بودن تشعشعات کیهانی،  عدم وجود گازهای متان،  آتشفشانی بودن محل دهانه ی فرودی مریخ نورد ، 5دستاورد مهم این ماموریت را شامل میشد.

در ادامه برنامه ها ویدئویی در رابطه با ذره هیگز یا (ذره خدا) پخش شد که به کشف اخیر
شتابگر LHC، در مرکز تحقیقات هسته‌ای اروپا (سرن) مربوط می شد.

بخش بعدی برنامه های باشگاه را "میزگرد ویژه" این نشست با عنوان ، "دنباله دار آیسون" تشکیل میداد. "آقایان محمد رضا رضایی، سید رضا منجمی و دانیال فرقانی"در این میزگرد به بحث و گف
تگو و تشریح آخرین وضعیت دنباله دار آیسون پرداختند. به گفته آقای فرقانی دنباله دار آیسون سپتامبرسال گذشته توسط دو ستاره شناس تازه کار روسی کشف شد. به گفته وی، دانشمندان آیسون را به عنوان دنباله‌دار قرن توصیف کرده‌اند و براساس اظهارات آنها اگر این دنباله‌دار در طی مسیر خود ازنزدیک‌ترین فاصله با خورشید ، جان سالم به در ببرد، در پاییز امسال از زمین قابل مشاهده خواهد بود.برخی از اخترشناسان پیش‌بینی کرده‌اند درخشش این دنباله‌دار به‌اندازه ماه کامل خواهد بودولی در حال حاضر ایسون کاملا کم نور است و به گفته آقای منجمی و آقای فرقانی بر خلاف پیش بینی های صورت گرفته شده درباره ی این دنباله دار، در ماههای اخیر ،عکس های گرفته شده ،درخشش این جرم را از حد تصور کمتر ثبت کرده اند، که باعث بروز نگرانی هایی در این زمینه شده. با این حال باید به انتظار نشست و برای مشخص شدن وضعیت این دنباله دار منتظر ماند.

در بخش "باشگاه در وقت اضافه"و در قسمت"تازه­های ستاره شناسی و فضا"با اجرای "گلناز دهداری" همراه بودیم . سپس خانم "خاطره بهی"،"اخبار داخلی مرکز نجوم" را ارائه داد. آقای "عطا مقتدری"در بخش "پدیده های آسمان"به بررسی پدیده های آسمان شهریور ماه پرداخت و در پایان این بخش "آقای امین شاهی" با بخش "کلیک به آسمان" در خدمت حضار بود. دو برنامه در زمینه پیش بینی آب و هوا  و برنامه های مریخ نورد کیوراسیتی در این بخش مورد بررسی قرار گرفت

باشگاه یکصد و بیست و سوم در پایان این ماه با قرعه کشی بخش "مسابقه پیام کوتاه" و اعطای جایزه به برگزیدگان در ساعت 19به پایان رسید.

 

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید