تبلیغات
شکارچی سیارک‌ها از خواب زمستانی بیدار شد
ارسال در: 1392/06/03-08:28
ناسا از بیداری فضاپیمای شکارچی سیارک خود از حالت خواب زمستانی برنامه‌ریزی شده و بازگشت به خدمت برای بررسی اجسام خطرناک نزدیک زمین در ماه آینده خبر داد.

ناسا از بیداری فضاپیمای شکارچی سیارک خود از حالت خواب زمستانی برنامه‌ریزی شده و بازگشت به خدمت برای بررسی اجسام خطرناک نزدیک زمین در ماه آینده خبر داد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کاوشگر بررسی مادون قرمز میدان گسترده (وایز) با هدف کشف و توصیف اجسام نزدیک زمین که شامل سنگ‌های فضایی حاضر در مدار 45 میلیون کیلومتری زمین در اطراف خورشید هستند، ماه آینده کار خود را آغاز خواهد کرد.

فضاپیمای وایز که در دسامبر 2009 برای بررسی درخشش منابع حرارت سماوی ناشی از سیارک‌ها، ستارگان و کهکشان‌ها به مدار ارسال شد،‌ در ماموریت ابتدایی خود از ژانویه 2010 تا فوریه 2011 به عنوان بخشی از پروژه «نئووایز» روزانه حدود 7500 تصویر ثبت می‌کرد.

در پی تکمیل ماموریت اولیه، ناسا بیشتر دستگاه‌های الکترونیکی این فضاپیما را خاموش کرد اما از بازیابی آنها برای ماموریت جدید و طولانی‌تر خبر داده است.

به گفته این سازمان، وایز در ماه سپتامبر برای یک ماموریت سه ساله جدید بازیابی خواهد شد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید