تبلیغات
شکار سیارک‌ به روش ناسا
ارسال در: 1392/06/10-10:26
به تازگی خبری منتشر شد که قرار است سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سیارکی را به دام بیاندازد و به مدار ماه بیاورد تا آن‌را بکاود. در این مقاله قصد داریم شما را با چند و چون این برنامه آشنا کنیم.

به تازگی خبری منتشر شد که قرار است سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سیارکی را به دام بیاندازد و به مدار ماه بیاورد تا آن‌را بکاود. در این مقاله قصد داریم شما را با چند و چون این برنامه آشنا کنیم.

آن‌چه گذشت …

در سال ۲۰۱۰ اوباما اعلام کرد که آمریکا قصد دارد فضانورد یا فضانوردانی را در سال ۲۰۲۵ روی یکی از سیارک‌ها فرود بیاورد. دو سال بعد از آن بود که بودجه‌ی سیاره‌‌شناسی آمریکا به شدت کاهش پیدا کرد و عملاً انجام چنین مأموریتی را غیرممکن کرد. در همان سال موسسه‌ی کِک در دانشگاه کلتک مطالعاتی را آغاز کرد که در آن به جای این که فضانوردان را بفرستیم تا در سیارک فرود آیند و آن‌را کاوش کند، سیارکی را به دام بیاندازیم و به نزدیکی زمین بیاوریم و روی آن مطالعه کنیم. حدود ۴ ماه پیش بود که ناسا بودجه‌ی ۱۰۰ میلیون دلاری برای سال ۲۰۱۴ تقاضا کرد تا مطالعات بیشتری انجام شود و بتواند ساخت این فضاپیما را آغاز کند. در ۱۸ ژوئن امسال سازمان فضایی آمریکا از محققان سراسر دنیا خواست تا ایده‌های خود برای انجام این مأموریت برایشان ارسال کنند تا آن‌ها را بررسی کنند. حدود ۳ هفته‌ی پیش بود که سازمان فضایی آمریکا بیش از ۴۰۰ طرح ارسالی را بررسی کرد تا آنهایی که با اهداف این پژوه مطابق داشت انتخاب کند. از بین طرح‌های ارسالی تعدادی از آن‌ها برای مطالعات کارشناسی بیشتر انتخاب و به دست کارشناسان سپرده شدند.

از این پس قرار است چه اتفاقی بیفتد؟

قرار است در سال ۲۰۱۵ این فضاپیما به مدار زمین پرتاب شود و این فضاپیما از آن‌جا یک حرکت مارپیچی برای مدت ۲ سال طی خواهد کرد... ادامه‌ی مطلبمنبع :وب‌سایت کانوت
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید