تبلیغات
ارتقای ارتباط دو سویه لیزری در فضا با ابزار جدید ناسا
ارسال در: 1392/06/13-09:36
ماموریت جدید ناسا قرار است امکانپذیر بودن ارتباط دو سویه لیزری در ورای زمین را نشان دهد که قابلیت انتقال میزان عظیمی از داده را گسترش خواهد داد.

ماموریت جدید ناسا قرار است امکانپذیر بودن ارتباط دو سویه لیزری در ورای زمین را نشان دهد که قابلیت انتقال میزان عظیمی از داده را گسترش خواهد داد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این قابلیت در آینده می‌تواند به رایج شدن انتقال فیلم سه بعدی با وضوح بالا در فضای عمیق کمک کند.

به گفته محققان، هدف ماموریت نمایش ارتباط لیزری ماه(LLCD) که توسط موسسه فناوری ماساچوست ساخته شده، معتبر کردن و ایجاد اطمینان در مورد این فناوری بوده تا در ماموریت‌های آینده مورد استفاده قرار بگیرد.

به گفته محققان، این قابلیت منحصربفرد از امکانات کاربردی باورنکردنی برخوردار است.

LLCD اولین سیستم تعریف شده ناسا برای ارتباط دوسویه با استفاده از لیزر به جای امواج رادیویی است.

این ماموریت در مقایسه با سیستم رادیویی فناوری پیشرفته برای ارسال شش برابر داده بیشتر از ماه با استفاده از یک فرستنده کوچکتر و 25 درصد نیروی کمتر طراحی شده است. همچنین لیزرها ایمن‌تر بوده و کمتر در معرض اختلال و پارازیت هستند.

تجربه LLCD بر روی کاوشگر روباتیک ناسا موسوم به کاوشگر محیط غبار و جو ماه نصب شده که قرار است 100 روز در مدار این قمر به بررسی جو آن بپردازد.

ماموریت اصلی این تجربه ارسال صدها میلیون بیت داده در ثانیه از ماه به زمین است.

مهندسان ناسا بر این باورند که این فناوری در ورای مدار زمین از مزایای بیشتری برای ارتباط برخوردار خواهد بود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید