تبلیغات
سرمایه گذاری ناسا بر روی شش ایده اکتشافات فضایی
ارسال در: 1392/06/15-11:23
مسؤولان ناسا با اعطای بودجه تحقیقاتی به چند شرکت خصوصی با هدف توسعه فناوری های مورد نیاز برای اکتشافات فضایی موافقت کردند.

مسؤولان ناسا با اعطای بودجه تحقیقاتی به چند شرکت خصوصی با هدف توسعه فناوری های مورد نیاز برای اکتشافات فضایی موافقت کردند.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، شش ایده خلاقانه‌ای که در فاز دوم برنامه مفاهیم پیشرفته نوآورانه ناسا (NIAC)‌ انتخاب شدند، طیف متنوعی از فناوری‌های مورد نیاز برای حوزه اکتشافات فضایی در آینده را در بر می گیرند.

یکی از این ایده ها مربوط به تراستر لیزری برای فضاپیماها و طرح دیگر شامل توسعه ربات های کوچک با قابلیت اکتشاف بر سطح سیارات و قمرهای آنها است.

«مایکل گازاریک»، مدیر بخش فناوری فضایی ناسا تأکید می کند: این ایده های خلاقانه مسیر را برای اکتشافات فضایی در آینده و درک بهتر کائنات هموار می کنند و با آغاز فاز دوم تحقیقات، این ایده ها به واقعیت نزدیک تر می شوند.

در فاز دوم مطالعات، بودجه 500 هزار دلاری از سوی ناسابرای توسعه فناوری های در دو سال آینده اعطا می شود.

بر اساس اعلام ناسا، بیشتر این ایده ها در مراحل اولیه قرار دارند و دست کم یک دهه تا استفاده از آنها در یک مأموریت فضایی زمان نیاز است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید