تبلیغات
ساخت نسل جدید فضاپیماهای روسیه مجهز به «توالت فضایی»
ارسال در: 1392/06/17-09:05
نسل جدید فضاپیمای روسیه از ویژگی بسیار متمایزی در مقایسه با نمونه آمریکایی- اروپایی برخوردار است و آن امکان استفاده فضانوردان از توالت فضایی به جای استفاده از پوشک در سفر به مقاصد دوردست فضایی است.

نسل جدید فضاپیمای روسیه از ویژگی بسیار متمایزی در مقایسه با نمونه آمریکایی- اروپایی برخوردار است و آن امکان استفاده فضانوردان از توالت فضایی به جای استفاده از پوشک در سفر به مقاصد دوردست فضایی است.

 نمونه اولیه نسل جدید فضاپیمای روسیه در مقیاس واقعی هفته گذشته در نمایشگاه هوایی مسکو MAKS رونمایی شد.

«ولادمیر پیروژکوف» از محققان موسسه فولاد و آلیاژ مسکو که در توسعه نسل جدید فضاپیمای روسیه برای سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی (ISS) و ماه همکاری دارد، تأکید می‌کند: سیستم توالت فضایی بسیار راحتتر از کاربرد پوشک است که فضانوردان در هنگام سفرهای فضایی از آن استفاده می‌کنند.

دو نسخه از این فضاپیما ساخته خواهند شد که شامل فضاپیمای شش سرنشین برای سفر به ایستگاه فضایی و نسخه لوکس چهار سرنشین برای سفر به ماه است که قادر به حمل مقادیر بالای آب و غذا است.

نخستین تست پرتاب فضاپیمای بدون سرنشین روسیه برای اواخر سال 2017 یا اوایل 2018 برنامه ریزی شده و سفر سرنشین دار نیز برای 2020 برنامه ریزی شده است.

در مقابل، ناسا با همکاری آژانس فضایی اروپا (ESA) در حال توسعه فضاپیمای سرنشین دار اوریون هستند. این فضاپیما قادر به انتقال چهار فضانورد به ایستگاه فضایی، مریخ یا سیارک‌های نزدیک به زمین خواهد بود.

پرواز بدون سرنشین فضاپیمای اوریون برای سال 2014 و تست سرنشین دار نیز برای 2020 برنامه ریزی شده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید