تبلیغات
ابداع گیرنده تراهرتز برای انجام ماموریت‌های مشتری
ارسال در: 1392/07/17-11:38
یک گیرنده تراهرتزی با عملکرد بالا با هدف انجام ماموریت‌های فضایی مانند «کاوشگر قمرهای یخی مشتری» به رهبری دانشگاه صنعتی چالمرز ساخته شد.

یک گیرنده تراهرتزی با عملکرد بالا با هدف انجام ماموریت‌های فضایی مانند «کاوشگر قمرهای یخی مشتری» به رهبری دانشگاه صنعتی چالمرز ساخته شد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تحلیل از راه دور گازها و بخارها توسط طیف‌سنج heterodyne ابزار قدرتمندی در نظارت محیطی، نجوم و تحقیقات سیاره‌ای است. به ویژه برای کارکردهای فضایی، طیف‌سنج‌های قوی، فشرده و سبک‌وزن ضروری هستند.

در تلاشی مشترک، محققان گیرنده heterodyne را ساخته‌اند که مستلزمات ماموریت‌های فضایی را برآورده می‌کند.

این محصول با کم‌کردن تعداد اجزا در نوسانگر موضعی (LO) گیرنده و همچنین درجه بالایی از یکپارچگی تمامی زیراجزاها به دست آمده است.

این حسگر منحصر‌به‌فرد فشرده، سبک وزن و محکم بوده و در دمای اتاق عمل می‌کند؛ ویژگی که برای ماموریت‌های ماهواره‌ای که مستلزم سال‌ها عملیات هستند، ضروری است.

گیرنده جدید برای باند فرکانسی از 520 تا 590 گیگاهرتز بهینه می‌شود. در این طیف، بخار آب و تعدادی از دیگر گازهای جوی دارای خطوط ویژه مهمی هستند.

با استفاده از این ابزار محققان به عملکرد بالایی از لحاظ حساسیت (صدا) دست یافته‌اند.

کلید این نتیجه ابزار نیمه‌رسانای با عملکرد بالای جدید بوده که برای کارکردهای تراهرتز مهم است.

نتایج نشان می‌دهد گیرنده مزبور برای حس‌کردن از راه دور جوها و اشیای نجومی به خوبی عمل می‌کند.

به دلیل جرم و نیروی ورودی کم، این گیرنده به ویژه برای ماهواره‌های سیاره‌ای کارآمد است.

سامانه ابداعی نتیجه مستقیم پروژه‌ای به نام TeraComp است که با همکاری دانشگاه‌ها، موسسه‌ها و صنایع اروپایی و با حمایت مالی کمیسیون‌های اوپایی انجام شد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید