تبلیغات
تمجید رییس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد از پیشرفت‌های فضایی ایران
ارسال در: 1392/07/20-07:51
رییس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد در پایان سفر سه روزه خود به ایران و بازدید از مراکز دانشگاهی و آشنایی با برنامه‌های فضایی ایران گفت: از مجموعه دستاوردها و فعالیت‌های ایران در حوزه فضا بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.

رییس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد در پایان سفر سه روزه خود به ایران و بازدید از مراکز دانشگاهی و آشنایی با برنامه‌های فضایی ایران گفت: از مجموعه دستاوردها و فعالیت‌های ایران در حوزه فضا بسیار تحت تاثیر قرار گرفتم.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر مزلان عثمان شانزدهم مهر ماه همزمان با هفته جهانی فضا وارد ایران شد و روز پنج شنبه پس از بازدید از مرکز فضایی البرز، ایران را ترک کرد.

وی در حاشیه بازدید از مرکز فضایی البرز در جمع خبرنگاران گفت: براساس گزارش‌هایی که در این بازدید از فعالیتهای فضایی ایران ارائه شد، سطح علمی ایران را بالا دیدم و نسبت به آینده ایران به خصوص در بحث سنجش از راه دور امیدوارم و همچنین امیدوارم ایران در آینده بتواند به صورت علمی با چالش‌های موجود خود مقابله کند.

عثمان در خصوص خدمات دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد گفت: وظیفه این دفتر انجام فعالیت‌های صلح جویانه در زمینه استفاده از فضای ماورای جو است. ترتیب دادن سخنرانی‌ها و همایش‌ها جهت تبادل نظر از جمله فعالیت‌هایی است که در این دفتر صورت می‌گیرد.

رییس دفتر ماورای جو سازمان ملل متحد افزود: طی جلساتی که این دفتر شکل می دهد یک سری قوانین برای استفاده صلح جویانه از فضا وضع می‌شود که کشورهای عضو موظف به تبعیت از قوانینی هستند که دراین جلسات وضع شده است.

وی در خصوص پیشنهاد خود جهت تقویت فعالیت‌های فضایی ایران تصریح کرد: ارتقای فعالیت‌های ایران باید به اتکای تلاش های خود آن ها انجام گیرد و این دفتر تلاش می کند موقعیت ها و کمک‌های تبادلی لازم را دراختیار ایران قرار دهد.

عثمان اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف در خلال برگزاری جلسات با کشورهای عضو این است که زمینه های کاربردی و خدماتی قابل ارائه برای کشورهای در حال توسعه را مهیا کنیم و این که بتوانیم خدمات فضایی خود را قابل دسترسی کنیم و طی آن یک سری دفاتر حامی منطقه ای را شکل دهیم که این دفاتر در 15 کشور از جمله ایران راه اندازی شده که یکی از مهمترین فعالیت‌هایی که در این زمینه انجام می شود، مدیریت ریسک بلایای طبیعی و کاهش خطرات آن است و با ملاقات‌هایی که با اعضای عضو انجام می گیرد تلاش می شود تا خدمات خود را بیشتر دراین قالب ترتیب دهیم.

به گفته وی، هر یک از دفاتر منطقه‌یی پانزده گانه در یکی از حوزه‌ها در حال فعالیت می باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که اگر کشوری از فضای ماورای جو استفاده غیر صلح آمیز داشته باشد چه اهرم‌های فشاری توسط این دفتر در نظر گرفته می‌شود تصریح کرد: در این زمینه تلاش می‌شود تا با انجام بحث‌های علمی کشور مربوطه را قانع کنیم اما دراین دفتر قانونی برای عمل آن کشور صورت نمی‌گیرد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید