تبلیغات
دنباله دار ISON در کنار سیاره مریخ
ارسال در: 1392/07/25-11:27
دنباله دار جنجال برانگیز آیسون هر روز طبق مسیر پیش بینی شده در حال حرکت در آسمان شب است.
دنباله دار جنجال برانگیز آیسون هر روز طبق مسیر پیش بینی شده در حال حرکت در آسمان شب است.

دنباله دار آیسان (با عنوان رسمی C/2012 S1) دارای قطری در حدود ۴.۸ کیلومتر است، تقریبا به اندازه ی یک کوه کوچک، و جرمی میان ۳.۲ میلیارد تا ۳.۲ تریلیون کیلوگرم دارد. از آن جایی که این دنباله دار هنوز بسیار دور است، اندازه و چگالی واقعیش به دقت تعیین نشده. آیسان هم مانند همه ی دنباله دارها یک گلوله برفی گل آلود است که از خاک و گازهای یخ زده ای مانند آب، آمونیاک، متان و دی اکسید کربن درست شده. این مواد، بخشی از بلوک های بنیادی ساختمانی‌ای هستند که به باور دانشمندان، به شکل گیری سیاره های سامانه ی خورشیدی در ۴.۵ میلیارد سال پیش انجامیدند.

به باور دانشمندان، دنباله دار آیسان نخستین بار است که از ابر دوردست اورت وارد فضای درونی سامانه ی خورشیدی می‌شود. ابر اورت مجموعه ای تقریبا کره ای (کروی) از دنباله دارها و ساختارهای دنباله دار-گونه است که در فضایی میان یک دهم سال نوری تا ۱ سال نوری فاصله از خورشید جای دارد. این دنباله دار در ۲۸ نوامبر از فاصله ی ۱.۱۶ میلیون کیلومتری خورشید خواهد گذشت.

آیسان با نزدیک شدن به خورشید، گرم تر می شود. در این فرآیند، هر یک از گازهای گوناگون درونش با رسیدن به نقطه ی تبخیر ویژه ی خودشان، بخار شده و خود را به دستگاه های رصدی که در فضا و زمین برپا هستند می نمایانند. گمان بر اینست که بیشتر دنباله دارها در فاصله ای میان مدار کیوان و کمربند سیارک ها، گاز دی اکسید کربنی که درونشان است را منتشر می کنند.

آیسون را این شبها نزدیک سیاره مریخ میتوان دید. برای رصد ایسون حداقل به یک تلسکوپ 8 اینچ نیاز دارید


منبع :Skypix.org
نظرات ارسالی:
 
sh
1392/08/04   10:44:00 PM
سلام لطفا موقعيت مريخ در اسمان شب وبهترين زمان روييت دنباله دار ايسون را ذكر كنيد

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید