تبلیغات
کشف سیاره‌ای با کوتاهترین مدار شناخته‌شده تاکنون
ارسال در: 1392/07/27-10:15
دانشمندان موفق به کشف شش کاندیدای جدید سیاره‌ای با مدارهای فوق سریع چهار ساعته شده‌اند که فاصله آنها با ستاره میزبانشان بقدری کم است که تقریبا در گردشهای پرسرعتشان با سطح آن برخورد دارند.

دانشمندان موفق به کشف شش کاندیدای جدید سیاره‌ای با مدارهای فوق سریع چهار ساعته شده‌اند که فاصله آنها با ستاره میزبانشان بقدری کم است که تقریبا در گردشهای پرسرعتشان با سطح آن برخورد دارند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یک پژوهش جدید شکار سیاره نشان داده که این کاندیداهای سیاره‌ای در صورت تائید می‌توانند در میان نزدیکترین سیارات به ستاره خود باشند که تاکنون کشف شده‌اند.

بیشتر سیارات فراخورشیدی عظیم گازی با دوره‌های مداری کمتر یا معادل چند روز از ثبات برخوردار نیستند. این امر به دلیل تخریب مدار آنهاست که در اثر تاثیر نزدیکی با ستاره میزبان بوجود آمده است.

برای سیارات یخی یا صخره‌ای، این تخریب می‌تواند آنها را به ستاره میزبان نزدیک کرده و گرانش آنها دیگر نمی‌تواند در برابر گرانش ستاره مقاومت کرده و آنها را در جای خود نگهدارد.

محققان با توجه به این ملاحظات به اجرای پژوهشی بر روی اجسام با طول گذر بسیار کوتاه در مجموعه داده‌های کپلر پرداختند.

بررسی مقدماتی دانشمندان چند کاندیدای سیاره‌ای را به نمایش گذاشت که از دوره‌های کمتر از 12 ساعت برخوردار بودند.

حتی با جرم تنها چند برابر زمین، این دوره‌های کوتاه بدین معنی است که شاید بتوان آنها را توسط تاسیسات زمینی موجود شناسایی کرد.

در صورت تائید، این سیارات می‌توانند در میان سیارات با کوتاهترین مدار شناخته شده تاکنون قرار بگیرند.

محققان اخیرا یک سیاره فراخورشیدی به اندازه زمین موسوم به کپلر 78b را شناسایی کرده‌اند که در فاصله 700 سال نوری قرار داشته و از مدار حدود 8.5 ساعته در اطراف ستاره میزبانش برخوردار است. این مدار کوتاهترین طول گردش شناخته‌شده تاکنون در میان سیارات است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید