تبلیغات
«آیسان» کیهان زنده است!
ارسال در: 1392/07/28-09:09
تصویر جدید تلسکوپ فضایی هابل حاکی از سلامت و از هم نپاشیدن دنباله دار آیسان (ISON) در سفر به سمت خورشید است.

تصویر جدید تلسکوپ فضایی هابل حاکی از سلامت و از هم نپاشیدن دنباله دار آیسان (ISON) در سفر به سمت خورشید است.

  برخی از اخترشناسان پیش بینی می‌کردند که دنباله‌دار آیسان پیش از 28 نوامبر (هفتم آذر) و قرار گرفتن در فاصله 1.2 میلیون کیلومتری بالاتر از سطح خورشید، از بین خواهد رفت.

اما جدیدترین تصویر از این دنباله‌دار که نهم اکتبر (17 مهر) توسط تلسکوپ هابل تهیه شده است، نمایی سالم و دست نخورده از آیسان را به تصویر کشیده است.

در گزارش مقامات موسسه علمی تلسکوپ فضایی در بالتیمور آمده است: در تصویر جدید تلسکوپ هابل، هسته جامد و بسیار کوچک دنباله دار حل نشده است؛ اگر هسته از هم جدا شده بود، شواهدی از قطعات مختلف آن رویت می شد.

به گفته محققان، این تصویر در زمان حضور دنباله‌دار در مدار سیاره مریخ و از فاصله 285 میلیون کیلومتری از زمین گرفته شده است.

محققان با تشکیل کمپین برای رصد آیسان قصد دارند فرآیند نزدیک شدن دنباله دار به خورشید را با کمک ابزار مختلف رصد کنند و در این شرایط دنباله دار به آسانی از زمین قابل مشاهده خواهد بود.

در صورتی که این دنباله‌دار بتواند ماه آینده از سفر بسمت خورشید جان سالم بدر ببرد، ستاره‌شناسان می‌توانند اوایل ماه دسامبر بار دیگر آن را مشاهده کنند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید