تبلیغات
بیگانگان فضایی، زمین را چگونه می‌بینند؟
ارسال در: 1392/08/01-12:23
عده بسیار کمی از انسان‌ها این فرصت را داشته‌اند که زمین را با تمام زیبایی‌اش از فضا ببینند و حتی تعداد بسیار کمتری توانسته‌اند این تجربه را از سطح ماه داشته باشند.

تعداد بسیار کمی از انسان‌ها این فرصت را داشته‌اند که زمین را با تمام زیبایی‌اش از فضا ببینند و حتی تعداد بسیار کمتری توانسته‌اند این تجربه را از سطح ماه داشته باشند.در حقیقت، باشکوه‌ترین نما از سیاره سوم از سوی خورشید که ممکن است بیشتر انسانها بتوانند از آن لذت ببرند، از دریچه هواپیمایی در ارتفاع 12 کیلومتری خواهد بود.

البته با تلاش‌های سازمان ناسا و به لطف تصاویر زمین از فضا که توسط ماموریت‌های فضایی سرنشین‌دار و بدون سرنشین به زمین ارسال شده، مشاهده زمین از دیدگاه بیگانگان فضایی برای همه انسانها میسر شده است.جدیدترین تصاویر از زمین که اخیرا توسط فضاپیمای کاسینی از مدار سیاره زحل ثبت شده، سیاره ما را به شکل یک لکه آبی رنگ در فاصله بین حلقه‌های زحل نمایش داده‌اند.

کاسینی که از سال 2004 در اطراف این سیاره حلقه‌دار می‌چرخد، تصاویر خود را از فاصله حدود 1450 کیلومتری ثبت کرده که سومین مجموعه از تصاویر زمین از فضای خارجی به شمار می‌رود. اما به نوشته مجله دیسکاور، طیف گسترده‌ای از تصاویر ثبت شده از مسیرهای نزدیکتر وجود دارند که زمین را از هر زاویه ممکن و قابل تصور نمایش داده‌اند.

در همان روز که مردم زمین یک عکس دسته‌جمعی را در برابر دوربین کاسینی به ثبت رساندند، فضاپیمای مسنجر نمای جالبی از کل منظومه شمسی را به تصویر کشید.این تصویر به نمایش نمایی از وسعت منظومه شمسی پرداخته که سیارات مختلف در آن به شکل نقاط ریز نور مشخص شده‌اند.در حالی که فضانوردان آپولو در زمان کاوش در ماه تصاویری را از طلوع زمین به ثبت رسانده بودند، فضاپیمای ژاپنی کاگویا در گامی بهتر در سال 2007 به ثبت تصاویر و فیلمی از زمین در حال غروب در افق ماه پرداخت.ما همه تصاویر خورشید‌گرفتگی از منظر زمین را مشاهده کرده‌ایم اما تصاویر جالب مدارگرد اکتشافی ماه در سال 2010 به ثبت لحظاتی پرداخته که ماه در برابر خورشید و زمین قرار گرفته است.

در این تصاویر،‌ سایه ماه بر روی زمین در سواحل آلاسکا به نمایش درآمده است.یکی دیگر از تصاویر جالب شامل نمای هلال نور طبیعی بر روی زمین در زمان درخشش خورشید بر یک سوی سیاره توسط فضاپیمای روزتای سازمان فضایی اروپا بوده در حالی که در سوی دیگر نورهای مصنوعی شهرهای بزرگ که هنوز در تاریکی شب قرار دارند در تضاد با آن قرار گرفته‌اند.

منطقه نور طبیعی خورشید کاملا به شکل هلالی در زیر سیاره نمایش داده شده است.تصویر دیگر شامل نمایش زمین از زیر توسط فضاپیمای NEAR در سال 1998 است.این عکس که از فاصله 400 هزار کیلومتری ثبت شده، زمین را از بخش قطب جنوب با نیمی از سیاره در معرض خورشید و نیم دیگر در تاریکی نمایش داده است. همچنین می‌توان ماه را نیز در فاصله دورتر مشاهده کرد.


جدیدترین تصویر زمین از فاصله 1450 کیلومتری در زیر حلقه‌های زحل توسط فضاپیمای کاسینی

تصویر کمتر شناخته شده فضاپیمای مسنجر از منظومه شمسی مقارن با تصاویر کاسینی

ثبت تصویر زمین از سطح ماه توسط فضاپیمای کاگویا در سال 2007

تصویر دیگر کاگویا از سیاره زمین در زوایای دور و نزدیک

زمین در حال غروب از منظر فضاپیمای کاگویا

نمایش خورشید‌گرفتگی از فضا و سایه ماه در ساحل آلاسکا در سال 2012

نمای زیبایی از هلال نور طبیعی روی سطح زمین در برابر نورهای ساخت بشر در شهرهای بزرگ جهان

تصویر زمین از زاویه قطب جنوب توسط فضاپیمای NEAR در سال 1998

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
الهام
1392/08/05   12:16:00 PM
واقعا هیجان انگیز و زیباست

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید