تبلیغات
انتقال لیزری داده‌ها به ماه با سرعت نور!
ارسال در: 1392/08/08-12:32
محققان ناسا با توسعه سیستم‌های ارتباط فضایی مبتنی بر لیزر، بدنبال ثبت رکورد تازه‌یی در انتقال داده‌ها هستند.

محققان ناسا با توسعه سیستم‌های ارتباط فضایی مبتنی بر لیزر، بدنبال ثبت رکورد تازه‌یی در انتقال داده‌ها هستند.

 سیستم‌های ارتباطی مبتنی بر لیزر، کلید تضمین انتقال سریع و دقیق اطلاعات از فضاپیماهای اطراف زمین محسوب می‌شوند.

در این سیستم‌ها، پالس‌های لیزری مستقیما بسمت ماه تابانده می‌شوند که امکان انتقال داده‌ها با سرعت 622 مگابیت در ثانیه را بدون بروز هیچگونه خطایی فراهم می‌کند.

سیستم LLCD‌ نخستین سیستم ارتباطی دو طرفه مبتنی بر لیزر ناسا محسوب می شود که جایگزین سیستم های انتقال امواج رادیویی با سرعت پایین خواهد شد؛ پیش از این سرعت 20 مگابیت در ثانیه برای انتقال داده‌ها در این سیستم به ثبت رسید.

این سیستم بر روی کاوشگر جدید ماه ناسا مورد آزمایش قرار گرفت و محققان از ایستگاه زمینی نیومکزیکو برای انتقال داده‌ها به فضاپیما در فاصله 384 هزار کیلومتری استفاده کردند.

لیزر سیستم LLCD‌ در آزمایشگاه لینکلن موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT)‌ توسعه یافته و قادر به ارتقاء وضوح تصویری و انتقال تصاویر ویدئویی سه بعدی از فاصله دور است.

سیستم LLCD یک آزمایش مقطعی و کوتاه مدت محسوب می‌شود تا کارآیی لیزر برای سیستم‌های ارتباطی و انتقال داده‌ها بر سرعت بالا برای پروژه دراز مدت سیستم ارتباط لیزری LRCD‌ مورد آزمایش قرار گیرد.

بر اساس اعلام ناسا، سیستم ارتباط لیزری LRCD تا سال 2017 میلادی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید