تبلیغات
جذب داوطلبان برای مأموریت یکساله «شبیه‌سازی اقامت در مریخ»
ارسال در: 1392/08/11-10:53
یک سازمان غیرانتفاعی با هدف شبیه‌سازی مأموریت در سیاره سرخ، بدنبال جذب داوطلب برای اقامت یکساله در ایستگاه تحقیقات قطب شمال است.

یک سازمان غیرانتفاعی با هدف شبیه‌سازی مأموریت در سیاره سرخ، بدنبال جذب داوطلب برای اقامت یکساله در ایستگاه تحقیقات قطب شمال است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان غیر انتفاعی Mars Society بدنبال جذب شش داوطلب برای انجام مطالعات به منظور تسهیل مأموریت سرنشین دار به مریخ است.

داوطلبان در طول این مأموریت شبیه سازی در ایستگاه تحقیقات قطبی Flashline Mars در جزیره دوون کانادا مستقر خواهند شد.

این ایستگاه تحقیقاتی در یک هزار و 450 کیلومتری از قطب شمال واقع شده و مأموریت شبیه سازی از جولای 2014 میلادی (تیر 93) آغاز خواهد شد.

شرایط داوطلبان

داوطلبان متقاضی حضور در مأموریت شبیه سازی موسوم به Mars Arctic 365 باید بین 22 تا 60 سال سن داشته باشند؛ مدرک دانشگاهی یا چهار سال تجربه مرتبط،‌ مهارت های علمی، مهندسی، کمک های اولیه و توانایی کارهای مکانیکی از دیگر شرایط متقاضیان عنوان شده است.

داوطلبان نهایی پس از طی یک دوره آموزشی در ایستگاه تحقیقات بیابانی مریخ در یوتا، تحت برنامه دقیق و منظم با پروتکل های سختگیرانه مراحل مأموریت یکساله را سپری خواهند کرد.

درست مانند فضانوردان، داوطلبان در طول این مأموریت یکساله اقدام به انجام آزمایشات و تحقیقات علمی، بررسی میزان کربن منتشر شده از پرمافراست و انجام کارهای مختلف در شرایط دشوار می کنند؛ بطور مثال در زمان خروج از پایگاه باید لباس فضانوردی بپوشند و در زمان شکستن تجهیزات باید شخصا آن را تعمیر کنند.

بر اساس اعلام مقامات این سازمان، حضور در جمع داوطلبان نیازمند پایبندی و تعهد کامل به انجام مراحل مختلف مأموریت در شرایط بسیار دشوار محل تحقیقات است.

مأموریت های شبیه سازی مریخ در حالی انجام می شود که تعداد داوطلبان سفر بی بازگشت به مریخ شرکت Mars One از مرز 200 هزار نفر گذشته است؛ این شرکت قصد دارد با ساخت مستعمرات انسانی بر سطح سیاره سرخ، تا سال 2023 میلادی نخستین گروه از ساکنان آینده مریخ را راهی این سیاره کند.

ناسا نیز قصد دارد تا اواسط دهه 2030 میلادی، سفر سرنشین دار به سیارک های دور دست و مریخ را انجام دهد؛ برای آمادگی این برنامه،‌ دو فضانورد در سال 2015 میلادی برای نخستین بار بمدت یک سال در ایستگاه فضایی بین المللی (ISS)‌ مستقر خواهند شد تا تأثیر اقامت طولانی مدت در فضا بر بدن مورد ارزیابی قرار بگیرد.

متقاضیان می توانند تا 30 نوامبر (نهم آذر) با مراجعه به آدرس http://www.marssociety.org/home/press/announcements/ma365-call-for-volunteers ضمن کسب اطلاعات بیشتر، درخواست های خود را ثبت کنند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید