تبلیغات
اطلاعیه IOTA/ME به مناسبت آغاز چهارمین سال فعالیت
ارسال در: 1392/08/11-11:11
قسمت خاورمیانه‌ای آیوتا (IOTA/ME) در آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ در طی برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی اختفا و گرفت در گنبدکاووس آغاز به کار کرد و از آن تاریخ ۳ سال می‌گذرد. در طی این مدت این نهاد علمی باوجود ناملایمت‌ها و سنگ اندازی‌‌های شخصی و سازمانی توان
قسمت خاورمیانه‌ای آیوتا (IOTA/ME) در آبان‌ماه سال ۱۳۸۹ در طی برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی اختفا و گرفت در گنبدکاووس آغاز به کار کرد و از آن تاریخ ۳ سال می‌گذرد. در طی این مدت این نهاد علمی باوجود ناملایمت‌ها و سنگ اندازی‌‌های شخصی و سازمانی توانست فعالیت‌های ارزنده‌ای را تقدیم جامعه نجوم ایران کند.
 بر این اساس برگزاری چهار کنفرانس بین‌المللی در شهرهای گنبد کاووس (۱۳۸۹)، دزفول (۱۳۹۰)، تهران (۱۳۹۱) و تهران (۱۳۹۲)، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی کشوری و منطقه‌ای در شهرهای دامغان، شیراز، تبریز، اصفهان، بیرجند، زاهدان، تهران، برگزاری نخستین آکادمی نجوم IOTA/ME (زمستان ۱۳۹۱)، نخستین مدرسه تابستانی نجوم IOTA/ME (تابستان ۱۳۹۲)، انتشار ۳۴ شماره از ژورنال JOE و دو شماره از بولتن ویژه گذر زهره، انتشار کتاب اختفاهای نجومی (پاییز ۱۳۹۱)، آماده‌سازی و ارسال ۶ مقاله جهت چاپ در نشریات ISI، و فعالیت برروی تعداد زیادی پروژه تحقیقاتی در زمینه ستارگان متغیر، اختفاهای نجومی و سیارات فراخورشیدی، فعالیت آموزشی و پژوهشی ارزنده با شرکت حدود ۴۰۰ نفر از علاقمندان سراسر کشور در گذر زهره اخیر، و غیره، بخش مهمی از فعالیت‌های ۳ سال گذشته‌ی این نهاد علمی بین‌المللی در کشور ایران است.
 در این مدت سعی شد ارتباط مناسب و گسترده‌ای با انجمن‌ها و گروه‌های نجومی ایران برقرار شود که نتیجه‌ی آن برگزاری دوره‌های آموزشی مشترک و همکاری در برنامه‌های دیگر بود. همچنین سعی شد از وجود نهادهایی همچون سازمان فضایی ایران که داوطلبانه و با آغوشی باز فعالیت‌های حوزه نجوم را حمایت کرده‌اند نیز برای پیشبرد اهداف پژوهشی و ترویج نجوم علم‌گرا در کشور استفاده شود. IOTA/ME همواره سعی داشته است که با نهادهای مرجع بین‌المللی ارتباط مناسبی برقرار نماید.
تقریباً در کلیه برنامه‌ها، حاشیه‌های بسیاری گریبانگیر IOTA/ME از طرف برخی افراد و گروه‌های سودجو و منفعت‌طلب بوده است با اینحال IOTA/ME با تدبیر سعی در مهار و کم اثر کردن این اقدامات، بدون علنی کردن آن داشته است، که هم اعضا بتوانند در کمال آرامش فعالیت‌های خود را ادامه دهند و هم از التهاب آفرینی در جامعه نجومی ایران پرهیز شود.
IOTA/ME‌ فعالیت‌های خود را در ایران و خاورمیانه با پشتکار و شدت بیشتری ادامه خواهد داد و دست یاری و همکاری خود را به طرف کلیه منجمان آماتور و حرفه‌ای، گروه‌های نجومی و نهاد‌های علمی مرتبط دراز کرده و معتقد است بهترین روش برای دوری از حاشیه‌های مخرب، کار علمی با بردباری، آرامش، پشتکار و حمایت از یکدیگر است.
 
آتیلا پرو (ریاست IOTA/ME)آسمان پارس آغاز چهارمین سال فعالیت IOTA را به مسولان و اعضا محترم آن تبریک و شاد باش میگوید.
 
منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید