تبلیغات
نگاهی به یکصدوبیست و پنجمین باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1392/08/13-14:09
یکصد و بیست و پنجمین نشست باشگاه نجوم اصفهان، به همت مرکز آموزش نجوم ادیب ،در آخرین دوشنبه از اولین ماه فصل پاییز در تاریخ 29/7/92، این بار نه در مکان همیشگی خودش بلکه در تالار همایش شهدای ادب، برگزار شد.
یکصد و بیست و پنجمین نشست باشگاه نجوم اصفهان، به همت مرکز آموزش نجوم ادیب ،در آخرین دوشنبه از اولین ماه فصل پاییز در تاریخ 29/7/92، این بار نه در مکان همیشگی خودش بلکه در تالار همایش شهدای ادب، برگزار شد.تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و سپس پخش سرود ملی آغازگر برنامه ها بود."زیر سایه ماه" عنوان سمینار نخست باشگاه از "محمد سلطان الکتابی" بود که در ابتدای برنامه ها قرار داشت و به بررسی خورشید گرفتگی منحصربه فرد 12 آبان می پرداخت. به گفته ایشان این خورشید گرفتگی که از شرق ابالات متحده آغاز میشود و تا غرب قاره آفریقا ادامه دارد، ترکیبی از خورشید گرفتگی کامل و حلقوی میباشد. آقای سلطان الکتابی با تشریح این نمودار به بررسی نمودارهای آن نیز پرداخت و مراحل گرفت حلقوی خورشید و تبدیل آن به کامل و دوباره تبدیل شدن به حلقوی را مورد بررسی قرار داد.
"به روز باشیم" عنوان بخش جدیدی در برنامه های باشگاه بود که در ادامه برنامه های باشگاه ارائه داده شد.
در این بخش ابتدا آقای "رضایی" که به نوعی اجرای این بخش را به عهده داشت، نخست تاره ترین اخبار فناوری فضا را ارائه دادند و در ادامه برنامه ها آقای "سلامت" با معرفی و نحوه ی کار با نرم افزار آسمان حاضر بودند. به گفته ایشان توسط این برنامه شما میتوانید اجرام آسمانی را با حرکت دستگاه خود به سمت آن شناسایی کنید، تنها کافیست دستگاه اندرویدی خود را به سمت اجرام آسمانی بگیرید تا نام و مشخصات آنها را مشاهده کنید، یا در حالت دستی آسمان را پیمایش کنید هم چنین با جستجوی جرم آسمانی مورد نظر خود، نرم افزار با کمک فلش و حرکت دستگاه، شما را راهنمایی می کند تا موقعیت جرم مورد نظر را در آسمان پیدا کنید. از جمله امکانات این نرم افزار می توان به "جستجو در اجرام آسمانی.،نمایش خودکار اجرام با حرکت دستگاه شما، پیمایش آسمان به صورت دستی، مسافرت زمانی در گذشته و آینده، تعویض به حالت دید در شب ، گالری عکس و مشخصات اجرام مسیه نام برد.آقای سلامت با اشاره به این که در قسمت اجرام مسیه می توانیم اطلاعات نسبتا جامعی در باره اجرام مسیه داشته باشید افزودند ،این نرم افزار در حال توسعه می باشد و قابلیت های جدیدی در آپدیت های بعدی، به آن اضافه خواهد شد. این بخش با سوالاتی از طرف آقای رضایی و حضار شرکت کننده همرا بود.در ادامه، پدیده های آسمان شب توسط آقای"محسن مینوتن" ارائه داده شد که به بررسی رویدادهای نجومی آبان و وضعیت سیارت و صورت های فلکی این ماه، می پرداخت.
در سمینار ویژه این ماه با عنوان "پیشرانه های مایکروویو" به سخنرانی آقای مهندس"حمیدرضا مقدس پور" بودیم.
ایشان نخست روش های تولید نیروی پیشران در راکت ها را مورد بررسی قرار دادند و سپس به معرفی انواع پیشرانه ها، از جمله پیشرانه های شیمیایی ، پیشرانه های الکتریکی، پیشرانه های هسته ای و در نهایت پیشرانه های مایکروویو، پرداختند. به گفته ایشان در پیشرانه های مایکروویو، ماده پیشران در یک مبدل حرارتی مناسب توسط امواج مایکروویو گرم شده و با عبور از نازل نیروی پیشران تولید میکند.آقای مقدس پور در پایان سمینار نیز پاسخ گوی سوالات متعدد حاضرین بودند.
در بخش بعدی برنامه ها و با عنوان "باشگاه شما" آقای شاهی مدیریت جدید باشگاه، با توضیح برنامه ها و بخش های جدید، در دور جدید فعالیت باشگاه، از حضار شرکت کننده خواست تا با ارسال مطالب و عکس های نجومی خود به آدرس isfastro@live.com، در پیش برد این بخش از باشگاه همیاری نمایند. ایشان در ادامه با اشاره به این که مدیریت باشگاه قصد دارد تا در ماه های آینده از اعضای شرکت کننده مراحل عضویت گیری انجام دهد، افزود ما در صدد هستیم تا به معنای واقعی باشگاه برسیم و خدماتی از قبیل ارسال خبرنامه و برنامه نشست ها از طریق ایمیل و SMS، ارائه فایل سخنرانیها ، مطالب و پاورپوینت های جلسات باشگاه را، به اعضاء ارائه دهیم.در پایان برنامه ها نیز از میهمانان این نشست از باشگاه تقدیر به عمل آمد و به برندگان مسابقه پیامکی این ماه به قید قرعه جوایزی اهدا شد.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید