تبلیغات
نگاهی به برگزاری یکصد و بیست و ششمین نشست باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1392/09/05-10:00
یکصد و بیست و ششمین نشست باشگاه نجوم اصفهان در آخرین دوشنبه از آبان 1392، درتالار اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار شد.
یکصد و بیست و ششمین نشست باشگاه نجوم اصفهان در آخرین دوشنبه از آبان 1392، درتالار اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار شد.

شروع برنامه ها با آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی همراه بود.

نخستین سمینار باشگاه با عنوان "دیپلوماسی عمومی" توسط آقای "محمد آکوچکیان" ارائه داده شد. وی در این سمینار به تشریح کاربردهای نجوم آماتوری به عنوان یک ابزار عالی برای دیپلوماسی عمومی کشور پرداخت و نشان داد که فعالیتهای آماتورها چگونه می تواند در بازسازی چهره جهانی کشور و افزایش اقتدار ملی به کار گرفته شود. ایشان در ابتدا با معرفی دیپلوماسی عمومی به عنوان شیوه ای نوین در راستای تخقق سیاست خاجی کشورها که در آن تاکید بر ارتباط بی واسطه و تاثیرگذاری بر افکار عموم ملت ها به جای رابطه با دولت ها برای پیشبرد اهداف و منافع یک کشور می شود ، به تشریخ راهکارها در این زمینه و باید ها و نباید ها در این بخش پرداخت.

در قسمت دوم برنامه ها با آقای رضایی در بخش "به روز باشیم" با دو تماس تلفنی و نیز بررسی پدیده های آسمان شب آذر ماه همراه بودیم. وی در دو تماس تلفنی که برقرار شد با آقایاناحمد دالکی ودکتر سیروس برزو، از برندگان جایزه ترویج علم ایران ، پیرامون این انتخاب و حواشی بوجود آمده آن و نیز برنامه های آینده آنان به گفت و گو پرداخت. سپس در ادامه آقایمحسن مینوتن به معرفی پدیده های نجومی آسمان آذر ماه پرداخت که از مهمترن آنها می توان به حضور چند دنباله دار ، در آسمان صبحگاه آن اشاره کرد.

در ادامه و در بخش میزگرد باشگاه پای حرفهای سه تن از اعضای "گروه رصدی بارنارد" با عنوان "زیر پنج درجه " نشستیم. بیان گزاش از یک سفر به دل کویر در زمستان و سرمای طاقت فرسا همراه با آخرین گزارشات از رویت دنباله دار آیسون قالب اصلی این میزگرد را تشکیل میداد. عکس هایی از رصدهای اخیر این گروه در لحظات سخت و دشوار رصد و در نهایت ثبت عکس های نجومی با توضیحات هر یک از اعضای این گروه همرا بود.
در قسمت بعد با "آقای شاهی" مدیریت باشگاه نجوم همراه بودیم. ایشان در تکمیل و معرفی بخش های باشگاه نجوم افزودند: "باشگاه شما" با مشارکت شما و مطالب و عکسهای ارسالی شما به باشگاه تکمیل تر خواهد شد و از حاضرین در نشست خواست تا با راههای ارتباطی با باشگاه بیشتر در ارتباط باشند تا بتوان بیشتر و به نحو بهتری از همکاری علاقه مندان برای همکاری استفاده کرد.
در پایان برنامه ها نیز قرعه کشی مسابقه پیامک باشگاه انجام شد و به قید قرعه جوایزی اهدا گردید.
یکصد و بیست و هفتمین نشست باشگاه نجوم اصفهان در ساعت 18:30 به کار خود پایان داد.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید