تبلیغات
ماهنورد چین بزودی راهی فضا می‌شود
ارسال در: 1392/09/05-14:43
بر اساس اعلام وزارت علوم، فناوری و صنایع ملی دفاعی چین، موشک حامل نخستین ماهنورد این کشور اوایل ماه دسامبر(آذر ماه) به فضا پرتاب خواهد شد.

بر اساس اعلام وزارت علوم، فناوری و صنایع ملی دفاعی چین، موشک حامل نخستین ماهنورد این کشور اوایل ماه دسامبر(آذر ماه) به فضا پرتاب خواهد شد.

 نخستین کاوشگر ماه چین با نام «Chang'e-1‌» سال 2007 میلادی به فضا پرتاب شد؛ این کاوشگر پس از اتمام مأموریت با هدایت تیم کنترل‌کننده زمینی به سطح ماه برخورد کرد.

کاوشگر «Chang'e-2» نیز سه سال بعد راهی فضا شد و پس از چرخش در مدار ماه، راهی مأموریت در عمق فضا برای بررسی یک سیارک شد؛ پیش‌بینی می‌شود که این کاوشگر تاکنون بیش از 300 میلیون کیلومتر از زمین فاصله گرفته باشد که طولانی‌ترین سفر یک فضاپیمای چین محسوب می‌شود.

چین در دور جدید توسعه برنامه فضایی خود قصد دارد تا ماه آینده میلادی (اواخر آذر ماه) نخستین ماهنورد این کشور را راهی فضا کند، اما هنوز زمان دقیق این پرتاب اعلام نشده است.

نخستین ماهنورد چین «Jadde Rabbit» یا «یوتو» نامگذاری شده است؛ این نام از یک افسانه چین باستان در مورد یک خرگوش سفید گرفته شده است که از دانه نامیرایی خورده و بر روی ماه زندگی می‌کند.

در باور مردم چین باستان نقاط سیاه روی ماه شامل یک قصر، درختان اوسمانتوس (Osmanthus) و یک خرگوش یشم بودند؛ مردم معتقدند که خطوط بدن این خرگوش بر سطح ماه قابل مشاهده است.

نام این ماهنورد بر اساس نظرسنجی آنلاین با شرکت 3.4 میلیون شهروند چینی انتخاب شد.

اوایل ماه نوامبر مدلی از ماه نورد طلایی رنگ، شش چرخه و مجهز به پنلهای خورشیدی بال مانند به نمایش گذاشته شد؛ ماه نورد Jadde Rabbit از توانایی بالا رفتن از موانع با زاویه 30 درجه و حرکت با سرعت 200 متر در ساعت برخوردار است.

برنامه فضایی چین بسرعت در حال گسترش بوده و این کشور قصد دارد تا سال 2020 میلادی ایستگاه فضایی مستقل خود را در مدار زمین به بهره‌برداری رسانده و پس از آن فضانورد به ماه ارسال کند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید