تبلیغات
زمزمه های آغاز ماه جهانی نجوم 2014 (gam2014)
ارسال در: 1392/09/06-11:45
پس از رویداد با شکوه سال 2009، سال جهانی نجوم بود که انجمن جهانی منجمان بدون مرز، به دنبال تکرار هر ساله این رویداد خاطره انگیز، تصمیم به برگزاری پروژه ویژه ای با عنوان
پس از رویداد با شکوه سال 2009، سال جهانی نجوم بود که انجمن جهانی منجمان بدون مرز، به دنبال تکرار هر ساله این رویداد خاطره انگیز، تصمیم به برگزاری پروژه ویژه ای با عنوان "ماه جهانی نجوم" (Global Astronomy Month) گرفت تا در این ماه گردهمایی بزرگ نجومی ها، با انواع پروژه ها، در سراسر جهان برگزار گردد. 
از سال 2010 تا کنون چهار دوره از این پروژه در آپریل هر سال برگزار شده است که هر سال بر تعداد پروژه ها و گسترش منطقه ای پروژه ها افزوده شده است. پروژه هایی که بواسطه آنها، پای سازمان های فضایی معتبر دنیا به جمع نجومی های آماتور باز شد، مسابقات عکاسی ویژه برگزار شد، مسابقات مسیه برخط و رصدهای نجومی برخط برگزار شد، سازمان های علمی به جمع نجومی های آماتور آمدند و بایگانی علمی خود را از رصدهای آماتوری ها پر کردند و ....
اما متاسفانه علیرغم این پتانسیل بالا باز هم بازار نجومی ایران آنچنان که باید از لاک، لاک پشتی خود بیرون نیامد . و نه تنها استقبال زیادی از برنامه های انجمن منجمان بدون مرز بعمل نیامد بلکه آن تعداد از برنامه هایی نیز که در ایران اجرا شد بازتاب خبری شایسته ای در بین نجومی ها نداشت. با این همه وظیفه خود می دانم همچون سال های گذشته به اطلاع همه سروران برسانم که در پی نزدیک شدن به آغاز سال 2014 میلادی ، انجمن جهانی منجمان بدون مرز اعلام کرده است که آماده دریافت پیشنهادات و برنامه های شما می باشد. 
در این اطلاعیه آمده است که گروههایی که تمایل به ایفای نقش موثر، در برگزاری هرچه بهتر ماه جهانی نجوم 2014 دارند، پروپوزال برنامه خود را تا تاریخ 31 ژانویه (11 بهمن 92) به این انجمن ارسال کنند. 
توجه داشته باشید که برنامه های شما می بایست قابلیت برگزاری جهانی داشته باشد و حتما توسط سازمان های محلی و یا به صورت اینترنتی از برنامه پشتیبانی لازم بعمل آید.
همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین تکمیل ایده های خام خود، و یا همکاری با سایر پروژه ها با آقای مایک سیمونزتماس بگیرید.
برای اطلاع از برنامه های برگزاری شده در دوره های قبل کلیک کنید:
GAM 2010 ، GAM2011 ، GAM2012 ، GAM2013
مهندس محمد امیرخانی دهکردی 
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید