تبلیغات
نخستین تصویر مدارگرد مریخ هند از زمین
ارسال در: 1392/09/07-08:10

سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) نخستین تصویر گرفته شده از زمین توسط مدارگرد مریخ این کشور را منتشر کرد.

به گزارش سرویس فناوری برگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نخستین تصویر مدارگرد مریخ هند از زمین روز سه‌شنبه هنگام آزمایش تجهیزات مدارگرد گرفته شده است.

با هدف آزمایش سلامت تجهیزات علمی و سیستم‌های ناوبری، محققان سازمان تحقیقات فضایی هند(ISRO) اقدام به روشن کردن تجهیزات مختلف کرده و با چرخاندن دوربین رنگی مریخ(MCC)‌ به سمت زمین، نخستین تصویر این ماهواره را از زمین را تهیه کردند.

این تصویر از ارتفاع 70 هزار کیلومتری بالای زمین تهیه شده است.

در این تصویر شبه قاره هند، ثبت شده و بخش‌هایی از خاورمیانه، شمال شرق آفریقا، دریای عربی و اقیانوس هند و همچنین طوفان فصلی هلن (Helen) در خلیج بنگال نیز دیده می‌شود.

کاوشگر مریخ هند پنجم نوامبر(14 آبان) با هدف نظارت بر پوسته مریخ، کشف نشانه‌های متان در جو، بررسی مورفولوژی و کانی‌شناسی سیاره سرخ راهی فضا شد؛ این مدارگرد اول دسامبر(10 آذر) از مدار زمین خارج می‌شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید