تبلیغات
پس از ذره خدا، دانشمندان سرن در جستجوی ضدجاذبه
ارسال در: 1392/09/13-14:13
دانشمندان سرن در حال توسعه آزمایشی برای نظریات ضدجاذبه بر پایه پادماده هستند که می‌تواند انقلابی در این نظریه فیزیک به پا کرده و درک ما را از جهان به کلی دگرگون کند.
 دانشمندان سرن در حال توسعه آزمایشی برای نظریات ضدجاذبه بر پایه پادماده هستند که می‌تواند انقلابی در این نظریه فیزیک به پا کرده و درک ما را از جهان به کلی دگرگون کند.

مجید جویا: این از همان چیزهایی است که در سریال پیشتازان فضا، و داستان‌های علمی تخیلی دیده می‌شود، نیرویی اسرارآمیز که به سفینه اینترپرایز امکان می‌دهد بدون مصرف سوخت قابل توجهی، بین ستارگان سفر کند.

اما حالا دانشمندان باور دارند که شاید بتوانند یک گام به بررسی پادماده و نظریه‌ای که حرکت بر خلاف نیروی گرانش را ممکن خواهد ساخت، نزدیک‌تر شوند.

به گزارش دیلی تلگراف، دانشمندان شاغل در سرن، (آزمایشگاه فیزیک هسته‌ای اروپا در مرز سوئیس و فرانسه که برخورد دهنده بزرگ هادرونی هم در آن مستقر است) از یک فلاسک مغناطیسی خاص استفاده می‌کنند تا بتوانند اتم‌های پاد هیدروژن، (پادماده هیدروژن) را ذخیره کنند.

گروه مستقر در سرن در نظر دارد که به آرامی میدان مغناطیسی را خاموش کند تا به این ترتیب ببیند که پاداتم‌های تولیدشده پایین می‌افتند یا بالا می‌روند؟ اگر این اتم‌ها به جای این که در اثر نیروی گرانش پایین بروند، برعکس به سمت بالا حرکت کنند، خصوصیات گرانشی جدیدی یافته‌اند که آنها را در رده پادماده جای می‌دهد و کل نظریه فیزیک را دگرگون خواهد کرد.

از نظریه‌های مرتبط با پاد ماده چنین برمی‌آید که پاد ماده می‌تواند یک میدان ضدگرانشی تولید کند که تمام چیزهای اطراف خود را دفع کند؛ ویژگی‌ای که می‌تواند در ساخت فضاپیماهایی به کار بیاید که بدون مصرف هیچ گونه سوختی، سفرهای فضایی از آن نوع که در سریال پیشتازان فضا نشان داده می‌شد را انجام دهند.

پروفسور جفری هنگست؛ سرپرست تیمی که آزمایش آلفا 2 را در سرن هدایت می‌کند؛ می‌گوید: «به زبان ساده اگر ما پادماده را در میدان گرانشی مشابه میدان گرانشی زمین قرار دهیم، پایین می‌افتد یا بالا می‌افتد؟».

مطالعه و آزمایش روی پاد ماده و کار با آن، امری بسیار دشوار است، زیرا گفته می‌شود که به محض تماس با هر محیط مادی، منفجر و تبدیل به انرژی می‌شود، بنابراین باید در محفظه مخصوصی ذخیره شده و در یک میدان مغناطیسی ایزوله شود.

اگر این نظریه اثبات شود، می‌توان با استفاده از آن انبساط جهان را در حضور گرانش و مهبانگ توضیح داد.

به استناد نظریه‌های علمی، هر اندازه که پس از مهبانگ، ماده در جهان ایجاد شده، باید به همان اندازه نیز پاد ماده وجود داشته باشد. گمان می‌رود که وقتی ذرات و پادذرات متناظر با هم برخورد می‌کنند، همدیگر را نابود می‌کنند

با این وجود، دانشمندان اعتقاد دارند که تفاوت‌های اندکی بین اتم و پاداتم وجود دارد، که به ماده اجازه داده تا پادماده را محو کند و تکامل جهان و رسیدن آن به سطح کنونی را امکان پذیر سازد.

منبع :khabaronline.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید