تبلیغات
آسمان در همین نزدیکی است، گاهی به آن نگاه کن
ارسال در: 1392/09/14-21:39
خیره شدن به صفحه نمایش ِکامپیوتر های شخصی، لپ تاپ، تلفن های هوشمند، تبلت و... مدت هاست که کار ما همین شده است

تصویر برگزیده زیبایی آسمان شب نشونال جئوگرافیک سال 2011 - عکس از الکس چرنی 

خیره شدن به صفحه نمایش ِکامپیوتر های شخصی، لپ تاپ، تلفن های هوشمند، تبلت و... مدت هاست که کار ما همین شده است و ساعت های متوالی در شبانه روز در محل کار یا خانه، مدرسه و دانشگاه، مهمانی یا مسافرت و هرکجای دیگری به آن ها چشم می دوزیم. سرهای همیشه پایین و کمرهای خم شده برای خواندن اخبار، گوش دادن به موسیقی، تماشای فیلم، ارتباط با دیگران و کارهایی از این دست.

این بار سرت را بالا بگیر و به آسمان نگاهی بیانداز، صفحه ای بسیار بزرگ با وضوحی باور نکردنی، سرشار از زیبایی های پیدا و پنهان که سال هاست به انتظار تو نشسته است. سال هاست که تو را می خواند تا اندکی تماشایش کنی، تا از جلوه های زیبایش به وجد آیی، و در مقابل عظمتش فروتن گردی.

اگر از روزمرگی ها خسته شده ای و زندگی برایت تکراری است، اگر به دنبال آرامش قلبی می گردی، اگر روحت نیازمند یک هوای تازه است و هزار اگر دیگر، فقط کافی است با آسمان یکی شوی. چرا که این گنبد گیتی بی نهایت سخاوتمند است و هیچ وقت خود را از کسی دریغ نمی کند.


کویر خارا اصفهان، ایران - عکس از محمد رحیمی (برای مشاهده تصویر در اندازه واقعی کلیک کنید)

سوسوی ستارگان، صورت های فلکی با اسم های عجیب شان، درخشش ماه نقره ای، فروغ سیارات رنگارنگ، گذر دنباله دارها، بارش شهاب ها، نوار زیبای کهکشان مادری، سحابی های ، عظمت کهکشان های دیگر، خوشه های ستاره ای و... تنها بخشی از جلوه گری این گستره بی انتهاست.

به هر کجای آسمان که نگاه کنی جلوه ای از آن تو را کنجکاوتر کرده و در حالی که حسی غریب وجودت را فرا می گیرد، زمزمه ای خواهی شنید، مرا کشف کن...

همه این زیبایی ها به رایگان در اختیار تو است و احتیاجی نیست بابت تماشای آن هزینه ای متحمل شوی. در ابتدا حتی نیاز به تلسکوپ، دوربین و یا ابزارهایی از این دست، نداری. تنها کافی است که بخواهی ، یک آسمان تاریک و چشمانت، این دو همه چیزی است که به آن نیاز خواهی داشت.

هرکجای این کره خاکی که به دنیا آمده باشی، با هر نژاد و زبانی آسمان از آن توست. فرقی نمی کند چقدر تحصیل کرده ای، ثروتمندی یا فقیر آسمان برای همه یکسان است.

آسمان در همین نزدیکی است، گاهی به آن نگاه کن... 


مهرشاد مروجی

منبع :آسمان پارس
نظرات ارسالی:
 
مصطفی انصاری
1392/11/25   10:09:00 AM
ممنون ازاینکه کمک میکنید همه به راحتی باعظمت وقدرت واقعی آشنا بشن و از روزمرگی رها بشن.

yasaman
1392/09/20   2:16:00 PM
kheyli kheylii ziba bod tashakor...!

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید