تبلیغات
ابرماه و ریز ماه!
ارسال در: 1392/09/27-07:38
در پایان سال 2013 میلادی، و در آستانه فصلی سرد، ماه در حالی در روز 26 دی ماه به حالت کامل در آسمان پدیدار شد که در آستانه رسیدن به اوج مدارش به دور زمین بود.
 / http://msol.irمحمد سلطان الکتابی

در پایان سال 2013 میلادی، و در آستانه فصلی سرد، ماه در حالی در روز 26 دی ماه به حالت کامل در آسمان پدیدار شد که در آستانه رسیدن به اوج مدارش به دور زمین بود. لذا این ماه بدر، کوچکترین ماه بدر سال 2013 میلادی بود. چندین ماه بود که منتظر فرارسیدن چنین شبی بودم تا با گرفتن عکسی از ماه بدر در روز 26 دی ماه 1392، آن را با ابر ماه 2013، که در روز 2 تیر 1392 به ثبت رسانده بودم مقایسه کنم. این سنجش نشان می دهد که بزرگترین ماه بدر سال، به نسبت درخشانتر، و حدود 14 درصد بزرگتر از کوچکترین ماه بدر سال می باشد. اندازه ظاهری ابَر ماه در حدود 33.5 دقیقه کمانی و اندازه ظاهری کوچترین ماه بدر در حدود 29.5 دقیقه کمانی می باشد. 
مقایسه قرص ظاهری ماه و خورشید در حالات مختلف مداری، بسیار آموزنده و شیرین و مقدمه ای برای درک بسیاری از مفاهیم مختلف نجومی از جمله انواع خورشید گرفتگی و ماه گرفتگی و ... می باشد.
منبع :http://msol.ir/
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید