تبلیغات
کاوشگر آژانس فضایی اروپا آماده عبور از کنار قمر مریخ
ارسال در: 1392/10/06-09:37
کاوشگر «مارس اکسپرس» متعلق به آژانس فضایی اروپا آماده گذر نزدیک از کنار قمر فوبوس می‌شود.

کاوشگر «مارس اکسپرس» متعلق به آژانس فضایی اروپا آماده گذر نزدیک از کنار قمر فوبوس می‌شود.

بر اساس اعلام آژانس فضایی اروپا (ESA)، کاوشگر «مارس اکسپرس» در تاریخ 29 دسامبر (هشتم دی) از فاصله 48 کیلومتری قمر فوبوس سیاره مریخ عبور خواهد کرد.

این گذر بقدری نزدیک و سریع است که امکان تهیه تصویر از سطح قمر وجود ندارد، اما جزئیات دقیقی از میدان گرانشی فوبوس جمع‌آوری می‌شود که اطلاعات جدیدی در خصوص ساختار کلی این قمر در اختیار محققان قرار می‌دهد.

انحراف جرئی در مسیر کاوشگر مارس اکسپرس که توسط گرانش فوبوس ایجاد می‌شود، در سیگنال‌های رادیویی ارسالی به زمین منعکس شده و محققان می‌توانند آنها را به محاسباتی از جرم و ساختار تراکم داخلی قمر ترجمه کنند.

محاسباتی اولیه نشان می‌دهد، این قمر یک توده سنگ با فضاهای بزرگ بین بلوک‌های سنگی است که بخش داخلی آن را شکل داده‌اند.

نظریه مطرح از سوی اغلب اخترشناسان عنوان می‌کند که فوبوس و دیموس، دو قمر سیاره سرخ در حقیقت سیارک‌های گرفتار شده توسط مریخ هستند یا از بقایای یک برخورد عظیم با سطح سیاره سرخ شکل گرفته‌اند.

«اولیور ویتاسه» محقق پروژه مارس اکسپرس تأکید کرد: گذر نزدیک این کاوشگر از کنار فوبوس به محققان در درک منشا واقعی این قمر مرموز کمک می‌کند.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید