تبلیغات
راه‌یافتگان به مرحله دوم رقابت سفر بی‌بازگشت به مریخ مشخص شدند!
ارسال در: 1392/10/14-08:30
از مجموع بیش از 200 هزار داوطلب سفر بی‌بازگشت به مریخ، بیش از یک هزار نفر به دور دوم رقابت راه پیدا کردند.

از مجموع بیش از 200 هزار داوطلب سفر بی‌بازگشت به مریخ، بیش از یک هزار نفر به دور دوم رقابت راه پیدا کردند.

 سازمان خصوصی و غیرانتفاعی مارس وان (Mars One) قصد دارد با ساخت مستعمره انسانی بر سطح سیاره سرخ، نخستین گروه از ساکنان را با یک بلیت یک طرفه راهی مریخ کند.

در حالی که پیش از این اعلام شده بود که نخستین گروه از مسافران در سال 2023 راهی سیاره سرخ خواهند شد، انجام این مأموریت به سال 2025 میلادی موکول شد.

طی مدت ثبت‌نام که از ماه آوریل 2013 (فرودین ماه) آغاز شد، بیش از 200 هزار درخواست برای سفر بی‌بازگشت به مریخ از 140 کشور جهان ثبت شد که 80 درصد داوطلبان مرد و 20 درصد زن هستند؛ مسن‌ترین متقاضی 83 ساله و جوانترین فرد نیز یک دانش آموز ابتدایی است و نام 14 ایرانی نیز در جمع ثبت‌نام کنندگان دیده می‌شود.

از مجموع 200 هزار درخواست ثبت شده، 43 درصد متعلق به آمریکا، 27 درصد اروپا، 21 درصد آسیا، 5 درصد آفریقا و 4 درصد اقیانوسیه است.

مارس وان روز دوشنبه 30 دسامبر (نهم دی) از انتخاب 1054 داوطلب و راهیابی آنها به دور دوم رقابت‌ها خبر داد؛ داوطلبان از طریق ایمیل ثبت شده در درخواست خود از راهیابی به دور بعد مطلع خواهند شد.

از مجموع درخواست‌های راهیافته به دور دوم، 297 درخواست از آمریکا، 282 از اروپا، 218 از آسیا، 62 از هند و 52 از روسیه بوده و 147 درخواست باقی مانده نیز متعلق به سایر نقاط آمریکا است.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، 45 درصد از راه یافتگان به مرحله دوم را خانم‌ها و 55 درصد را آقایان تشکیل می‌دهند. 63 درصد دارای تحصیلات کارشناسی و بالاتر و 3 درصد دارای مدرک پزشکی هستند.

درحالیکه تا سال 2010 میلادی تنها 7 درصد مردم زمین دارای تحصیلات دانشگاهی بودند، مریخ در آینده نزدیک با حضور این داوطلبان به سیاره‌ای با بالاترین نرخ افراد تحصیلکرده در منظومه شمسی مبدل خواهد شد!

همچنین 76 درصد درخواست‌های پذیرفته شده به افراد شاغل، 15 درصد به دانش‌آموزان و دانشجویان و 8 درصد نیز به افراد بیکار اختصاص دارد.

اگر نخستین اکتشافات در مریخ توسط انسان نیز شغل محسوب شود، نرخ اشتغال در سیاره سرخ 100 درصدی خواهد بود!

حدود 25 درصد از راه‌یافتگان به دور دوم کمتر از 25 سال سن دارند، 65 درصد بین 26 تا 55 سال و دو درصد نیز بالای 56 سال هستند.

«باس لانس دورپ»، بنیانگذار و مدیرعامل مارس وان با اشاره به استقبال مردم از این طرح، از امکان آغاز دور جدید ثبت‌نام در آینده نزدیک خبر داد.

افراد راه‌یافته به دور بعد، طی دو سال آینده مراحل آزمایش و تمرینات مختلفی را پشت سر می‌گذارند تا نفرات نهایی برای سفر بی‌بازگشت انتخاب شوند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید