تبلیغات
ماراتن مسیه سال 92 ماهنامه نجوم در متین‌آباد برگزار می‌شود
ارسال در: 1392/10/20-21:42
هشتم و نهم اسفند، اکوکمپ کویری متین آباد میزبان رصدگرانی خواهد بود که از سراسر ایران باری دیگر در کنار هم جمع شده‌اند. شرکت‌کنندگان در این برنامه، امکان انتخاب نوع اقامت، تعداد وعده‌های غذایی و همچنین نحوه‌ی آمد و رفت به کمپ را دارند.
با غروب آفتاب پنجشنبه، هشتم اسفند 92، سوت آغاز ماراتن مسیه با حضور رصدگرانی از سراسر ایران زیر آسمان پرستاره اکوکمپ متین‌آباد نواخته می‌شود. همچون تجربه‌ی به یاد ماندنی برگزاری دومین ماراتن مسیه ماهنامه‌ی نجوم در 24 و 25 اسفند 1391، این برنامه نیز رنگ و بوی آزمون ندارد و رصدگران در کنار همدیگر و با راهنمایی مربیان مجرب، شبی را برای رصد اجرام اعماق آسمان تجربه می‌کنند. این برنامه که به همت ماهنامه‌ی نجوم و با همکاری اکوکمپ متین‌آباد برگزار می‌شود تا سپیده‌دم جمعه، نهم اسفند، ادامه دارد. مربیان ماراتن مسیه سال 1392 ماهنامه‌ی نجوم، از رصدگران باتجربه و مسلط به رصد آسمان و از اعضای تحریریه یا همکاران ماهنامه‌ی نجوم هستند.

در برنامه‌ی امسال که ثبت‌نام آن از یکم بهمن شروع می‌شود و تا یکم اسفند ادامه دارد، شرکت‌کنندگان این امکان را دارند که بنا به بودجه و توانایی خود، از میان چادرهای کوچک یا بزرگ و همچنین اتاق‌های اکوکمپ متین‌آباد، به صورت انفرادی یا دسته جمعی، مکان مورد نظر برای اقامت خود را انتخاب کنند و انتخاب وعده‌های ناهار نیز اختیاری است. همچنین شرکت‌کنندگان این امکان را دارند که برای کاهش هزینه‌های خود، با وسیله‌ی نقلیه شخصی یا هر وسیله دیگری خود را به اکوکمپ متین‌آباد برسانند. آن دسته از شرکت‌کنندگانی که علاقه‌مندند از این دغدغه‌ها فارغ باشند، می‌توانند در گشت رصدی مجله‌ی نجوم برای شرکت در این برنامه ثبت نام کنند. ثبت نام و رزرو مکان اقامت در این برنامه از دفتر ماهنامه‌ی نجوم صورت می‌گیرد و برنامه ویژه‌ی رصدگران شرکت‌کننده خواهد بود.

ماراتن مسیه سال 91 ماهنامه نجوم؛ قصر بهرام / عکس از علی صدیقی


شرکت‌کنندگان باید برای حضور در بخش رقابتی (که خود داور کار خود هستند و از مربیان فقط راهنمایی می‌گیرند)، با تلسکوپ یا دوربین دوچشمی با قطر دهانه دست کم شش سانتی‌متر، شرکت کنند. آن دسته از علاقه‌مندانی که ابزار رصدی در اختیار ندارند، اما علاقه‌مند به شرکت در ماراتن مسیه هستند نیز می‌توانند در بخش آموزشی شرکت کنند و از دریچه‌ی ابزارهای رصدی ماهنامه‌ی نجوم آسمان را رصد کنند.

همچنین، علاقه‌مندان به شرکت در بخش عکاسی این امکان را دارند که در دو بخش عکاسی نمای باز و ژرفای آسمان ماراتن مسیه شرکت کنند.

جزییات بیشتر از نحوه ثبت نام و شرکت در این برنامه در خبرهای بعدی اعلام خواهد شد.

با کلیک روی عکس مقابل، گزارش رسمی برگزاری ماراتن مسیه ماهنامه نجوم در سال 1391 که در شماره 227 نجوم منتشر شد، را مطالعه کنید.
منبع :nojum.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید