تبلیغات
تکمیل بانک گزارشهای رصدی هلال ماه
ارسال در: 1392/10/21-12:22

باسمه تعالی

 مهدی رحیمی

با لطف و عنایت خداوند باریتعالی و همت ، پشتکار و مساعدت تعدادی از اساتید و رصدگران محترم کشور ، "بانک گزارشهای رصد هلال ماه" ، تکمیل و جهت استفاده ی پژوهشگران ، رصدگران و علاقمندان به رویت هلال ماه  از طریق پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه قابل دسترسی است  .
 
ملاحظات :
 
الف : این بانک مشتمل بر کلیه ی گزارشهای رصدی ثبت شده (شامل هلالهای صبحگاهی ، شامگاهی و روزگاهی) در مجلات علمی و پایگاههای اینترنتی معتبر کشور از سال 1420 هجری قمری تا کنون می باشد بدیهی است که اطلاعات رصدی تعدادی از سالها و ماهها که در این بانک موجود نمی باشد ، در هیچ یک از منابع ذکر شده وجود نداشت در صورتیکه رجاء واثق داشته و داریم که گروههای متعددی در همان سالها و یا ماهها اقدام به رصد هلال ماه نموده اند ولی متاسفانه گزارش رصدهای آنها در دسترس نیست ، به همین دلیل خواهشمند است چنانچه اساتید و رصدگران محترم ، گزارشهای مربوطه را در اختیاردارند ، جهت تکمیل بانک ، ارسال فرمایند ، همچنین رصدگرانی که گزارشهای آنها در بین گزارشهای آرشیو شده ، وجود ندارد ، می توانند گزارش رصدهای مورد نظر خود را جهت اضافه شدن به آرشیو یاد شده ارسال نمایند .
 
 
ب: نظرات ، پیشنهادات و انتقادات ، می تواند ما را در جهت نیل به اهداف علمی ، بیش از پیش رهنمون سازد ، لذا دوستان محترم می توانند ، نظرات خود را از طریق پست الکترونیکی mahdyrahimy@yahoo.com و یا سامانه ی پیام کوتاه 30002160 و یا با کلیک بر روی اینجــــا برای ما ارسال نمایند .
 
ج : لازم میدانم از راهنماییهای ارزشمند اساتید محترم آقایان محمدرضا صیاد و سید محسن قاضی میرسعید تشکر و قدردانی کرده و از استاد محترم جناب آقای علیرضا بوژمهرانی به پاس راهنماییهای ارزشمند و همچنین اجازه ی انتقال کلیه ی مقالات و گزارشهای رصدی موجود در سایت کمان آسمان به پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه ، تقدیر و تشکر ویژه نمایم .شایان ذکر است هم اکنون مقالات موجود در سایت کمان آسمانی و دیگر سایتهای نجومی کشور با ذکر منبع ، در پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه قرار دارد .
 
 
د : از مسئولین و اعضای محترم کلیه ی گروهها و انجمن های نجومی کشور ، که با همکاری و مساعدتی مثال زدنی ، نسبت به این پایگاه اطلاع رسانی  و بنده ی حقیر ، ابراز لطف و بزرگواری داشتند کمال تشکر و قدردانی  می نمایم .
 
هـ : از دوستان عزیزم آقای مهدی کمالی به دلیل برنامه نویسی و پشتیبانی فنی سایت هلال ماه و آقای احمدرضا فتاحی به دلیل جمع آوری اطلاعات رصدی و درج آنها در آرشیو سایت هلال ماه که کاری سخت و طاقت فرسا بود کمال تشکر و قدردانی  دارم .
 
اهداف آینده :
 
  1 - فراهم ساختن  امکان ارسال گزارش رصد هلال ماه ، بصورت آنلاین و ثبت آن در سایت  به دو زبان فارسی و انگلیسی  . (برنامه نویسی آن در مراحل پایانی قرار دارد)
 
 
  2- تکمیل بزرگترین آرشیو تخصصی مربوط به تصاویر هلالهای شامگاهی ، صبحگاهی ، روزگاهی ، تایم لپس ، تصاویر رصدگران هلال ماه کشور و جهان و... ، همچنین  ایجاد امکان آرشیو شخصی تصاویر مربوط به گروهها و انجمنهای نجومی (اعم از تصاویر هلال ماه و تصاویر فعالیتهای گروهی و شخصی).
لذا از کلیه ی رصدگران در خواست میگردد با ارسال تصاویر مربوط به هلال ماه ، و یا فعالیتهایشان در حوزه ی رویت هلال ماه ، در تکمیل "آرشیو تصاویر" مشارکت نمایند .  
 
3- و...
 
یادآور می شوم که  پایگاه اطلاع رسانی هلال ماه ، مستقل و  متعلق به همه ی رصدگر ان عزیز و آنانکه قلبشان برای پیشرفت علم نجوم و رویت هلال ماه در کشور می تپد  می باشد . و افتخار دارد در کنار دیگر سایتهای نجومی  ، به رسالت خود مبنی بر اطلاع رسانی و ارتقای سطح علمی جامعه در حوزه ی رویت هلال ماه ، با راهنماییهای اساتید معزز و همکاری رصدگران گرانقدر اهتمام ورزد .
 
 

جهت مشاهده ی آرشیو گزارشهای رصدی بر روی اینجــــــا کلیک کنید

جهت مشاهده ی آرشیو اولیه و در دست تکمیل  تصاویر مربوط به هلال ماه ، بر روی اینجـــــــا کلیک کنید

 

 

منبع :helalemah.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید