تبلیغات
ثبت رکورد جدید فضاپیمای ویرجین گالکتیک در سومین آزمایش پروازی موفق
ارسال در: 1392/10/23-14:11
فضاپیمای SpaceShipTwo در سومین آزمایش پروازی خود، تا ارتفاع 21 کیلومتری به پرواز درآمده و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

فضاپیمای SpaceShipTwo در سومین آزمایش پروازی خود، تا ارتفاع 21 کیلومتری به پرواز درآمده و رکورد جدیدی را ثبت کرد.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، شرکت ویرجین گالکتیک بدنبال توسعه پروازهای فضایی زیر مداری برای گردشگران فضایی و مأموریت‌های علمی و پرتاب‌ ماهواره‌های کوچک به مدار زمین است.

این شرکت، دور جدیدی از آزمایش فضاپیمای زیر مداری SpaceShipTwo را با پرواز تا ارتفاع 21 کیلومتری با موفقیت به اتمام رساند.

این فضاپیما توسط هواپیمای حامل WhiteKnightTwo به ارتفاع 14 کیلومتری منتقل شد و پس از جدا شدن از هواپیمای مادر، موتور موشک هیبریدی آن بمدت 20 ثانیه روشن شد.

همزمان با روشن شدن موشک هیبریدی، سرعت به 1.4 ماخ رسید و فضاپیما تا ارتفاع 21 کیلومتری به پرواز درآمد.

تصاویر تهیه شده با کمک دوربین‌های نصب شده بر روی دم فضاپیما و هواپیمای مادر، روشن شدن موشک هیبریدی را به تصویر کشیده‌اند.

هدایت SpaceShipTwo بر عهده «دیو مک‌کی» بود که پس از جدا شدن از هواپیمای حامل، روشن کردن موشک هیبریدی و رسیدن به ارتفاع مورد نظر، فضاپیما را به سلامت بر روی زمین نشاند.

سومین مرحله آزمایش پرواز، با هدف بررسی وضعیت پوشش گرمایی دم فضاپیما و سیستم کنترل که به خلبان برای رسیدن به ارتفاع مورد نظر و ارائه دید مناسب برای مسافران کمک می‌کند، انجام شد.

مسئولان شرکت ویرجین گالکتیک امیدوارند از سال 2014 نخستین گردشگران فضایی را با فضاپیمای SpaceShipTwo و بلیط 250 هزار دلاری راهی زیر مدار کنند؛ در این شرایط مسافران برای چند دقیقه بی‌وزنی را تجربه می‌کنند.

انتهای پیام

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید