تبلیغات
پیشنهاد دیدار از یک سیارک مغناطیسی دارای هسته فلزی
ارسال در: 1392/10/28-11:43
دانشمندان پیشنهاد دیدار از یک سیارک مغناطیسی دارای هسته فلزی را ارائه دادند.

دانشمندان پیشنهاد دیدار از یک سیارک مغناطیسی دارای هسته فلزی را ارائه دادند.

در سال 1852، منجمان ایتالیایی سیارک عظیم 16 Psyche را کشف کردند.

آنچه این سیارک را منحصر‌بفرد می‌کند، ترکیب آن است که تقریبا از آهن و نیکل تشکیل شده است.

دانشمندان معتقدند این شیء کیهانی می‌تواند بقایای هسته یک جرم عظیم و شاید یک سیاره باشد.

به دلیل ماده هسته‌مانند این شیء، دانشمندان موسسه کارنگی واشنگتن اخیرا ماموریتی را برای دیدار از این سیارک و مطالعه بیشتر آن پیشنهاد داده‌اند.

به دلیل ترکیب شبیه به هسته زمین آن، Pscyhe برای محققان از اهمیت خاصی برخوردار است و تصور می‌شود زمانی سیاره‌ای واقعی یا بخشی از یک سیاره بوده باشد که پس از برخورد با دیگر سیارک‌ها به هسته عریان تبدیل شده است.

شی Psyche همچنین می‌تواند نوعی آهنربا در فضا باشد و اشیایی مانند فضاپیما و ماهواره‌ها را جذب کند. این بدین معناست که ارسال فضاپیما در صورت دیدار از این آهنربا دشوار خواهد بود.

با این حال، دانشمندان دانشگاه کارنگی معتقدند سفر به سیارک مزبور حیاتی است، زیرا نه تنها به دانشمندان اولین شانس مطالعه هسته یک جرم کیهانی را می‌دهد، بلکه به آنها امکان درک مواد تشکیل‌دهنده این سیارک و سیاره‌ای را خواهد داد که زمانی هسته آن بوده است.

این تیم علمی، ارسال یک فضاپیمای مجهز به یک کاوشگر رباتیک به درون مدار Psyche را برای مدت شش ماه پیشنهاد داده تا طیفی از اندازه‌گیری‌ها را انجام دهد.

افزون بر این، به دست آوردن مطالعات بیشتر در این زمینه منجر به درک بهتر هسته زمین و چگونگی شکل‌گیری آن می‌شود.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید