تبلیغات
تصاویر دیدنی ناسا از گردش «کنجکاوی» در مریخ
ارسال در: 1392/10/28-12:19
مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO)‌ ناسا تصاویری دیدنی از حرکت مریخ‌نورد کنجکاوی بر سطح سیاره سرخ تهیه کرده است.

مدارگرد اکتشافی مریخ (MRO)‌ ناسا تصاویری دیدنی از حرکت مریخ‌نورد کنجکاوی بر سطح سیاره سرخ تهیه کرده است.

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، نخستین تصویر تهیه شده توسط دوربین HiRISE‌ مدارگرد اکتشافی مریخ ناسا از کنجکاوی به 17 ماه قبل و زمان فرود مریخ‌نورد بر سطح سیاره سرخ باز می‌گردد.

در طول این مدت نیز تصاویر متعددی توسط این مدارگرد از حضور کنجکاوی بر سطح مریخ تهیه و به زمین مخابره شده است.

در جدیدترین تصاویری که 11 دسامبر 2013 توسط مدارگرد ناسا تهیه شده است، مسیر حرکت مریخ‌نورد کنجکاوی بوضوح دیده می‌شود؛ دو خط موازی در این تصاویر، رد چرخ‌های ربات را نشان می‌دهند.

در این تصاویر، تغییر مسیر و حرکات زیگزاگی مریخ‌نورد در زمان برخورد با موانع در مسیر حرکت بسوی کوه شارپ (Mount Sharp) نیز قابل مشاهده است؛ این منطقه دارای لایه‌های متعددی است که می‌تواند به محققان برای کشف سرنخهایی از تاریخچه باستانی مریخ، تغییرات محیطی و نشانه‌های احتمالی حیات کمک کند.

مریخ‌نورد کنجکاوی در ژوئیه 2013 با ترک منطقه خلیج یلونایف (Yellowknife Bay)، حرکت بسوی مقصد جدید را آغاز کرد؛ کوه شارپ در میانه دهانه گیل قرار دارد و کنجکاوی برای رسیدن به این منطقه باید مسافت 8.6 کیلومتری را طی کند.

دو خط موازی، مسیر چرخ‌های مریخ‌نورد کنجکاوی

تغییر مسیر در زمان مواجهه با موانع در مسیر حرکت بسوی کوه شارپ

شش تصویر سمت راست و چپ، نماهای مختلف از مریخ از منظر دوربین‌های کنجکاوی

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید