تبلیغات
بروز نقص فنی در ماهنورد چین
ارسال در: 1392/11/06-10:58
بر اساس اعلام آکادمی علوم چین، ماهنورد یوتو پیش از آغاز دومین خواب شبانگاهی بر سطح ماه دچار اختلال کنترل مکانیکی شده است.

بر اساس اعلام آکادمی علوم چین، ماهنورد یوتو پیش از آغاز دومین خواب شبانگاهی بر سطح ماه دچار اختلال کنترل مکانیکی شده است. محققان تأکید می‌کنند که بروز اختلال در سیستم ماهنورد یوتو یا Jadde Rabbit ناشی از شرایط محیطی خشن ماه است.اختلال کنترل مکانیکی ماهنورد یوتو پیش از آغاز دومین خواب شبانگاهی در عصر روز گذشته (شنبه) روی داده است و محققان در تلاش هستند تا قبل از آغاز خواب ماهنورد، مشکل را برطرف کنند.

فرودگر چانگه-3 به همراه ماهنورد یوتو 14 دسامبر (23 آذر) بر سطح ماه فرود آمدند و پس از سپری کردن نخستین خواب شبانگاهی بر سطح ماه که دو هفته بطول انجامید، 12 ژانویه (22 دی) از خواب بیدار شدند.ماهنورد یوتو در تاریخ 18 ژانویه (28 دی) اقدام به رصد ستارگان، جمع‌آوری داده و انجام نخستین نمونه‌برداری و آزمایش خاک ماه کرد.یک شب در ماه 14 روز زمین بطول می‌انجامد و در طول این زمان دما تا منفی 180 درجه سانتیگراد می‌رسد که در این زمان نور خورشید برای تأمین انرژی پنل‌های خورشیدی وجود ندارد؛ در این زمان واحدهای گرمایشی رادیوایزوتوپ حامل پلوتونیوم-238 باعث گرم نگه داشتن ماهنورد یوتو در شب‌های سرد ماه می‌شوند.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید