تبلیغات
نگاهی به برگزاری یکصد و بیست و هشتمین نشست باشگاه نجوم اصفهان
ارسال در: 1392/11/14-14:21
یکصد و بیست و هشتمین نشست باشگاه نجوم اصفهان ، در آخرین دوشنبه از اولین ماه فصل زمستان در تاریخ 30 دی ماه 1392 از ساعت 16 الی 18 در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان با حضور علاقه مندان به آسمان شب برگزار شد.
محمد محمدی
یکصد و بیست و هشتمین نشست باشگاه نجوم اصفهان ، در آخرین دوشنبه از اولین ماه فصل زمستان در تاریخ 30 دی ماه 1392 از ساعت 16 الی 18 در کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان با حضور علاقه مندان به آسمان شب برگزار شد. 

برنامه های باشگاه با آیاتی چند از کلام الله مجید و سپس پخش سرود ملی، آغاز شد.
پس از سخنان آغازین و خوش آمدگویی توسط آقای بصیرت نیا مجری این ماه باشگاه، حضار در سالن پای سخنان آقای عطا مقتدری در سمینار "عکاسی نجومی در زمستان" نشستند. وی در این سمینار پیرامون جذاب ترین سوژه های عکاسی نجومی در فصل زمستان به سخنرانی پرداخت. ایشان در ابتدا با بررسی پدیده وارونگی هوا و اینوژن افزود بدلیل وجود این پدیده در این فصل، آسمان در زمستان شفاف تر است . آقای مقتدری در ادامه به سراغ معرفی مهمترین اجرام رصدی در این فصل رفتند که از آن جمله می توان به ستاره سهیل، صورت فلکی شکارچی و سگ بزرگ، سحابی جبار و کله اسب، سحابی رزت، خوشه پروین، صورت فلکی اسد نام برد. ایشان در سخنرانی خود درباره لزوم عکاسی نجومی در فصل زمستان به همراه سوژه هایی که در آسمان این فصل می تواند برای منجمان جالب باشد توضیحاتی ارائه داد و افزوند طبیعت زمستان و ترکیب آن با مناظر طبیعی همواره جذاب و چشم نواز بوده است. وی در پایان با بیان مشکلاتی که در رصدهای آسمان شب مخصوصا در زمستان وجود دارد، ارزش زیباییهای زمستان را، پاسخی برای توجیه عقلانی کار این رصدگران در این شرایط آب و هوایی دانست.
به روز باشیم، عنوان بخش بعدی باشگاه نجوم اصفهان بود. در ابتدا خانم گلناز دهداری مهمترین اخبار فضا و ستاره شناسی در یک ماه گذشته را ،ارائه دادند. سپس در بخش مهمترین پدیده های آسمان شب آقای محسن مینوتن با معرفی مهمترین پدیده های آسمان بهمن ماه حاضر شدند. در پایان این بخش نیز اخبار مرکز آموزش نجوم ادیب توسط آقای شاهی به سمع حضار رسانده شد.
در قسمت پایایانی باشگاه و در بخش میزگرد باشگاه نجوم دی ماه ، مروری شد بر مهم ترین رویدادهای نجومی و فضایی در سال 2013. در این میزگرد، خانم ها فاطمه جنگجو و مهتاب شفیعی از اعضای گروه رصدی دلفین وابسته به مرکز آموزش نجوم ادیب به معرفی مهم ترین رخدادهای نجومی در سال 2013 به همراه بررسی آخرین اکتشافات فضایی در منظومه شمسی پرداختند و نیز در ادامه اشاره ای به ماموریت های فضایی سال 2014 نمودند.
قرعه کشی مسابقه پیامکی باشگاه نیز در پایان برنامه ها انجام شد و به قید قرعه جوایزی به برندگان مسابقه اهدا گردید.
همچنین برپایی نمایشگاهی از تصاویر زمین از فضا به همراه نمایش پیام تعدادی از فضانوردان از احساس خود هنگام دیدن زمین در سفر فضایی خود در قالب پروژه پنجره ای رو به زمین، از برنامه های جنبی نشست دی ماه باشگاه نجوم اصفهان بود . این پروژه یکی از زیرمجموعه های برنامه صلح ستارگان است. و هدف از آن اشاعه صلح و دوستی در میان ساکنان زمین است. اصفهان پس از تبریز، دومین شهری در ایران است که به اجرای این پروژه می پردازد. این مجموعه تصاویر پس از باشگاه نجوم دی ماه اصفهان، به مدت یک ماه در مرکز آموزش نجوم ادیب جهت بازدید گروه های دانش آموزی, به نمایش در خواهد آمد.
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید