تبلیغات
دوربین عکاسی مسافر ماه به حراج گذاشته می‌شود
ارسال در: 1392/11/17-15:32
دوربین HDC که در مأموریت آپولو 15 برای عکسبرداری از سطح ماه مورد استفاده قرار گرفته بود تا دو ماه آینده به حراج گذاشته می‌شود.

دوربین HDC که در مأموریت آپولو 15 برای عکسبرداری از سطح ماه مورد استفاده قرار گرفته بود تا دو ماه آینده به حراج گذاشته می‌شود.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در طول مأموریت‌های آپولو 11، 12، 14، 15، 16 و 17 به ماه، فضانوردان برای بازگشت به زمین مجبور بودند دستگاه دوربین عکاسی و سایر تجهیزات غیر ضروری را بر سطح ماه باقی بگذارند و تنها فیلم دوربین را به زمین باز گردانند.

از مجموعه دوربین‌هایی که در مأموریت‌های آپولو برای عکسبرداری در سطح ماه مورد استفاده قرار گرفتند، 13 دوربین در ماه باقی ماندند و تنها دوربین 70 میلیمتری Hasselblad Data Camera به زمین بازگردانده شد.

دوربین عکاسی HDC که بطور خاص برای عکاسی بر سطح ماه طراحی شده بود، در مأموریت آپولو 15 در سال 1971 توسط «جیمز بی. ایروین» مورد استفاده قرار گرفت و در مدت سه روز حضور بر سطح ماه 299 عکس تهیه کرد.

این دوربین با شماره رسمی no.1038 در حال حاضر در اختیار یک مجموعه دار خصوصی قرار دارد و 22 مارس (دوم فرودین 93) در حراجی وستلیچ (Westlicht Gallery) در وین به حراج گذاشته خواهد شد.

قیمت پایه دوربین عکاسی 108 هزار دلار تعیین شده است، اما پیش‌بینی می‌شود که HDC با قیمتی در حدود 200 تا 270 هزار دلار فروخته شود.

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید