تبلیغات
ثبت نام در 2مین مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME
ارسال در: 1392/11/18-19:35

دومین مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME با مشارکت سازمان فضایی ایران، مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان و حمایت موسسه آموزشی المپیادهای علمی ایران آیریسک، موسسه علمی پژوهشی نجم شمال، از روز ۲۱ تا ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۲ به مدت ۳ روز در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

دومین مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME با مشارکت سازمان فضایی ایران، مرکز آموزش نجوم ادیب اصفهان و حمایت موسسه آموزشی المپیادهای علمی ایران آیریسک، موسسه علمی پژوهشی نجم شمال، از روز ۲۱ تا ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۲ به مدت ۳ روز در شهر اصفهان برگزار خواهد شد.

اطلاعات اولیه
زمان ثبت نام اولیه: تا ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۲
ظرفیت پذیرش: 25 نفر
مدیر علمی: آتیلا پرو
ثبت نام برای افراد بالای 18 سال امکان پذیر است.

هزینه شرکت در این مدرسه چقدر است و چه امکاناتی در نظر گرفته شده است؟
- اعضا IOTA/ME و مرکز نجوم ادیب: 115 هزار تومان
- اعضا موسسه نجم شمال و معرفی شدگان از طرف آیریسک: 130 هزار تومان
- شرکت کنندگان آزاد: ۱۴۰ هزار تومان
لازم به ذکر است جهت استفاده از تخفیف‌ها، لازم است یکی از حامیان شما را از طریق ایمیل رسمی معرفی کنند. هزینه دریافتی شامل حق شرکت در مدرسه، خوابگاه، وعده‌های غذایی و ایاب و ذهاب‌های مربوط به مدرسه در داخل شهر است.

چرا تصمیم به برگزاری مدرسه های نجوم در IOTA/ME گرفته شد؟ به نظر می‌رسد که جامعه نجوم آماتوری ایران در یک دوران گذار به تخصصی شدن و قانون‌مند شدن فعالیت‌های علمی قرار دارد. در این میان IOTA/ME‌ تصمیم گرفت، امکانات و تجربیات موجود را به شکل مناسبی در جهت آموزش علاقمندان به نجوم جدی‌تر و هدفمند قرار دهد. استفاده از امکانات رصدخانه‌ای و دیتاگیری‌ها در جهت کمک به نیازهای منجمان حرفه‌ای بخشی از اهداف است و در این میان پرورش آماتورهای علاقمند می‌تواند نقش مهمی در این فرآیند ایفا کند. همچنین سامان‌دهی به سیستم آموزشی IOTA/ME و اینکه افرادی که علاقمند به عضویت در بخش‌های مختلف IOTA/ME هستند از اطلاعات و تجربه‌ی اولیه کار با ابزار و یک فعالیت گروهی آگاه باشند، برای سهولت و هدفمند شدن فعالیت‌های علمی بسیار مهم است.

چه مطالبی در مدرسه زمستانی IOTA/ME تدریس می شود؟ در هر دوره از آکادمی قسمت هایی تخصصی از مباحث مختلف آموزش داده خواهد شد. اساتید در نخستین آکادمی بر سه حوزه ی اصلی: متغیرها، خورشید شناسی، و تعیین حد قدری و توان تفکیک ابزارها، متمرکز خواهند بود و در کنار آن سخنرانی های عمومی در خصوص دیگر مباحث و همچنین آموزش کار با تلسکوپ و ابزارهایی مانند CCD و همچنین نرم افزارهای مورد استفاده جزو موارد آموزشی می باشد. لازم به ذکر است در آکادمی آموزش ها به صورت کارگاهی خواهد بود و شرکت کنندگان در سه گروه تقسیم و آموزش و فعالیت خواهند کرد.
در دومین دوره از مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME آشنایی با فیزیک خورشید و ستارگان متغیر مباحث اصلی خواهند بود و در کنار آنها کار در رصدخانه، آشنایی با پروژه‌های علم‌گرا در نجوم آماتوری و گزارش و مقاله نویسی به عنوان مباحث فرعی مورد بحث و آموزش قرار خواهند گرفت.

چه سطح علمی برای ورود به مدرسه نجوم IOTA/ME لازم است؟ در هر دوره از مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME، سطح علمی مورد نظر اعلام می‌شود. از آنجایی که در هر دوره مباحث و سطح ارائه آنها تغییر خواهند کرد بنابراین برای همه‌ی سطوح علمی آموزش‌های متناسب در نظر گرفته می‌شود. دومین مدرسه زمستانی IOTA/ME افرادی را شامل می‌شود که اطلاعات مناسب و مقدماتی نجومی دارند ولی تاکنون فعالیت‌های جدی و پروژه محور در نجوم نداشته‌اند یا کم داشته‌اند.

مدرسان مدرسه نجوم IOTA/ME چه کسانی هستند و چگونه انتخاب می شوند؟ مدرسان هر دوره براساس مباحث مورد تدریس انتخاب می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است برای IOTA/ME تجربه عملی مدرسان در حوزه‌های مختلف نجوم مهم است.

دومین مدرسه نجوم IOTA/ME چه زمانی برگزار می‌گردد و چند نفر شرکت کننده خواهد داشت؟ مدرسه زمستانی نجوم IOTA/ME در فصل زمستان به صورت سالانه برگزار می‌گردد و در هر دوره از میان متقاضیان، براساس امکانات و در نظر گرفتن کیفیت آموزشی، و همچنین براساس سطح علمی اعلام شده، تعدادی برای هر دوره پذیرفته می شوند. در این دوره ۳۰ نفر قابل پذیرش خواهند بود و در روزهای چهارشنبه تا جمعه ۲۱ تا ۲۳ بهمن ماه در شهر اصفهان برگزار می‌گردد.

شرکت در مدرسه زمستانی نجوم چه امتیازی دارد؟ تمامی مباحث برای هر دوره آکادمی همانطور که پیشتر گفته شد به صورت کارگاهی هست. این بدان معنی است که شرکت کنندگان در یک فعالیت علمی و عملی قرار دارند و در پایان هر مدرسه، یک خروجی علمی براساس مباحث مطوحه وجود خواهد داشت. گواهینامه مدرسه نجوم IOTA/ME به کسانی تعلق می‌گیرد که در پایان هر فعالیت هر مدرسه، خروجی مورد نظر را ارائه کنند. گواهینامه‌ها در خصوص همان مباحث ارائه شده در هر آکادمی (و سطح علمی مباحث در هر دوره) با ذکر سطح شرکت کننده ارائه خواهد شد.

من قبلاً در یکی از این مدرسه‌ها (یا کارگاه‌ها) شرکت کرده‌ام. آیا شرکت مجدد در این مدرسه را پیشنهاد می‌کنید؟ بله. در هر دوره مباحث ممکن است متفاوت باشد و یا با سطوح مختلف ارائه شود. بنابراین علاقمندان می‌توانند در دوره های بعدی براساس مباحث ارائه شده‌ی جدید و سطح علمی مورد نظرشان شرکت کنند.

===============================
===============================
منبع :iota-me.com
نظرات ارسالی:
 
سید حسین طباطبائی
1392/11/25   10:24:00 PM
با سلام ممنون از برگزاری مدرسه زمستانی نجوم در شهر زیبای اصفحان.امیدوارم بهره کافی از این دوره را ببریم.

مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید