تبلیغات
ساخت قطعه موسیقی با داده‌های فضاپیمای وویجر
ارسال در: 1392/11/26-18:27
محققان با استفاده از داده‌های فضاپیمای وویجر موفق به ساخت یک قطعه موسیقی کلاسیک شده‌اند.

محققان با استفاده از داده‌های فضاپیمای وویجر موفق به ساخت یک قطعه موسیقی کلاسیک شده‌اند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، «دومنیک ویچینانزا» از فیزیکدانان شبکه پر سرعت GEANT اروپا 320 هزار اندازه‌گیری صورت گرفته توسط فضاپیماهای وویجر 2 و 1 را انتخاب و از این داده‌ها برای ساخت یک قطعه موسیقی استفاده کرد.

داده‌های آشکارسازهای پرتو کیهانی هر دو فضاپیما که بطور همزمان در فواصل زمانی یک ساعته از فواصل چند میلیارد کیلومتری اقدام به ارسال اطلاعات می‌کردند، برای ساخت این قطعه موسیقی مورد استفاده قرار گرفت.

نتیجه نهایی ساخت یک قطعه موسیقی کلاسیک پنج دقیقه‌ای است؛ هدف از ساخت این قطعه موسیقی، گرامیداشت حدود چهار دهه فعالیت علمی این دو فضاپیما عنوان شده است.

این محقق پیش از این نیز با استفاده از داده‌های فضاپیمای وویجر 1، برخورد دهنده بزرگ هادرونی (LHC)، اسکن‌های مغزی و فعالیت‌های آتشفشانی اقدام به ساخت قطعه موسیقی کرده بود.

فضاپیمای دوقلوی وویجر 2 و 1 ناسا با هدف بررسی سیارات مشتری و زحل در سال 1977 میلادی به فضا پرتاب و موفق به کشف جزئیات جدیدی در خصوص ماهیت حلقه‌های زحل و شناسایی قمر آیو سیاره مشتری شدند.

فضاپیمای وویجر 1 پس از گذشت 36 سال از آغاز مأموریت بررسی سیارات منظومه شمسی در اوت 2012 میلادی (مرداد 91) وارد فضای بین ستاره‌ای شده است و در حال حاضر در فاصله 20 میلیارد کیلومتری از خورشید و در بخش تاریک و سرد فضا در میان ستارگان قرار دارد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید