تبلیغات
معرفی انجمن نجم طارق
ارسال در: 1392/12/01-09:41
معرفی انجمن نجوم طارق بهشهر - مازندران

این انجمن به مدد خداوند متعال فعالیت خود را در مرداد ماه سال ۹۱ آغاز نموده و تا کنون گام های متعددی را جهت ترویج علم نجوم در بین مردم برداشته است . خوشبختانه حضور افراد علاقه مند و متخصصی که تحصیلات آکادمیک آنها در گرایش نجوم و اخترفیزیک می باشد ، امید مارا برای ادامه  فعالیت ها دوچندان کرده است ، ضعف در نبود مکان مناسب و گروه های نجومی پژوهش محور در استان ، زمینه را برای ایجاد یک گروه نجومی آماتور فراهم نمود. . با شکل گیری گروه ، زمینه لازم برای انجام فعالیت های علمی و مهمتر از آن شناختعلاقه مندان در منطقه فراهم آمد.

مهمترین اهداف انجمن ما :

برگزاری همایش و کنفرانس در دانشگاه ها و مراکز علمی در سطح استان و همچنین برگزاری ورکشاپ های علمی ، تخصصی از مهمترین اهداف این انجمن می باشد . فعالیت های انجام شده در انجمن عبارتند از : مسابقات سراسری نجوم  در مدارس و در تمامی مقاطع تحصیلی ، شب های رصدی و  مناسبت های مختلف نجومی از قبیل : ( شب صوفی ، شب طوسی ،شب ابوریحان بیرونی ، شب یوری و گالیله ای و همچنین هفته جهانی نجوم و…)

یکی از بزرگترین دغدغه های انجمن ما درحال حاضر پیگیری احداث رصدخانه در بهشهر زیرنظر نماینده محترم مجلس شوری اسلامی شهرستان می باشد و اگر این امر به حول و قوه الهی میسر شود ، رویداد مهمی در حوزه پیشرفت علمی در شهرستان رخ خواهد داد. ایجاد مرکز و بنیاد مطالعات علوم ستاره شناسی در بهشهر و قرارگرفتن در صف مروجین علم نجوم به کمک خداوند متعال از برنامه های آینده انجمن نجوم بهشهر خواهد بود .

با شکل گیری ساختار انجمن و همچنین به هم پیوستن دو گروه نجومی ، تصمیم به ایجاد ساختار جدیدی با نام « باشگاه نجوم بهشهر » گرفته شد ، هدف اصلی ایجاد باشگاه نجوم بهشهر ، آشتی مردم با نجوم و زیبایی های آسمان شب بوده است . زیرا  شرایط عضویت و حضور الزامی در جلسات انجمن ، مانع از حضور علاقه مندان پرمشغله ای می شد که فرصت حضور در جلسات را نداشتند . در نهایت با ایجاد ساختار جدید باشگاه نجوم بهشهر ، علاقه مندان می توانند بصورت ماهانه و یا فصلی در جلسات و همایش های نجوم آماتوری شرکت کنند. علاقه مندان برای ارائه مطالب می توانند با دریافت فرم ارائه در باشگاه و ارسال به ما درصورت پذیرش ، مطالب خود را در باشگاه ارائه دهند.

به امید آنکه  مردم هر از گاهی به آسمان بنگرند و به امید اینکه دیگر آسمان طبیعت فراموش شده نباشد.

وبگاه :

http://mazandsky.ir/

نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید