تبلیغات
مانور عقب‌گرد مریخ‌نورد کنجکاوی
ارسال در: 1392/12/04-16:01
تیم کنترل مأموریت کنجکاوی با هدف پیشگیری از آسیب‌دیدگی بیشتر به چرخ‌های مریخ‌نورد، هفته گذشته نخستین آزمایش حرکت عقب‌گرد را اجرا کردند.

تیم کنترل مأموریت کنجکاوی با هدف پیشگیری از آسیب‌دیدگی بیشتر به چرخ‌های مریخ‌نورد، هفته گذشته نخستین آزمایش حرکت عقب‌گرد را اجرا کردند.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آزمایش حرکت عقب‌گرد مریخ‌نورد در تاریخ 18 فوریه (29 بهمن) انجام شد و کنجکاوی حدود 100 متر را به عقب بازگشت.

این مانور با هدف آزمایش استراتژی کاهش آسیب به چرخ‌های مریخ‌نورد و بر روی یک مسیر نرم و هموار طراحی شده بود.

مقصد جدید مریخ‌نورد، کوه شارپ به ارتفاع 5.5 کیلومتر است و پیش‌بینی می‌شود که کنجکاوی تا ماه ژوئن (خرداد 93) به دامنه این کوه برسد.

کنجکاوی در ادامه حرکت بسمت کوه شارپ، به تازگی مجبور به پرش از روی یک تپه شنی شده که باعث شکستگی ظریف در چرخ‌ها شده است.

«جیم اریکسون» مدیر پروژه کنجکاوی در آزمایشگاه پیشرانه جت (JPL) ناسا تأکید می‌کند: باتوجه به وجود ناهمواری های مختلف در ادامه مسیر بسمت کوه شارپ، انجام مانور حرکت عقب‌گرد برای اتخاذ این استراتژی‌ در شرایط خاص ضروری است.

همزمان با استفاده از تصاویر تهیه شده توسط مدارگرد مریخ، مسیر حرکت مریخ‌نورد اصلاح می‌شود.

محققان ناسا قصد دارند در ادامه حرکت بسمت کوه شارپ، تحقیقات دیگری از جمله حفاری در دل سنگ‌ها در سایت موسوم به کیمبرلی (Kimberley) را پیگیری کنند.

مریخ‌نورد کنجکاوی اوت 2012 (مرداد 91) بر سطح سیاره سرخ فرود آمد و کیلومترشمار آن مسافت 5.21 کیلومتر را نشان می‌دهد؛ این درحالیست که مریخ‌نورد فرصت که 10 سال قبل تحقیقات خود را در مریخ آغاز کرد، تاکنون 38.74 کیلومتر را طی کرده است.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید