تبلیغات
ثبت تصویر رادارای از سیارک نزدیک زمین
ارسال در: 1392/12/12-11:30
به تازگی یک کلاژ تصویری راداری از یک سیارک نزدیک زمین توسط دانشمندان ناسا ارائه شده است.

به تازگی یک کلاژ تصویری راداری از یک سیارک نزدیک زمین توسط دانشمندان ناسا ارائه شده است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محققان ناسا با استفاده از شبکه آنتن‌های 70 متری «شبکه فضای دوردست» در گلدستون کالیفرنیا و در شب 11 فوریه سال 2014 (22 بهمن) ، این تصاویر را از سیارک 2006 DP14 ارائه کرده‌اند.

تصویربرداری راداری Delay-Doppler نشان داد این سیارک حدود 400 متر طول و 200 متر عرض دارد و شکل آن شبیه یک بادام‌ زمینی بزرگ است. مدت زمان چرخش آن نیز حدود شش ساعت گزارش شده است.

این داده‌ها در تاریخ 11 فوریه به دست آمد و در زمان مشاهدات، فاصله سیارک مزبور از زمین حدود 4.2 میلیون کیلومتر بود؛ این میزان 11 برابر متوسط فاصله بین زمین و ماه است. نزدیک‌ترین فاصله سیارکی تا زمین حدود 2.4 میلیون کیلومتر و در تاریخ 10 فوریه (21 بهمن) گزارش شد.

رادار، شیوه‌ای قدرتمند برای مطالعه اندازه، شکل، وضعیت چرخش، ویژگی‌های سطح، خشن‌بودن سطح و ارتقای محاسبات مدارهای سیارک‌ها به شمار می‌آید و گرچه این سیارک برای تلسکوپ‌های نوری بیش از نقطه نور نیست، استفاده از رادار سیاره‌ای، دانشمندان را قادر به کشف مشخصه‌های فیزیکی و اندازه‌گیری فاصله دقیق آن از زمین کرد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید