تبلیغات
هند بدنبال بررسی خورشید تا سال 2020
ارسال در: 1392/12/14-10:55
هند پس از موفقیت در مأموریت پرتاب مدارگرد مریخ، بدنبال آغاز مرحله جدیدی از اکتشافات فضایی و بررسی سطح خورشید است.

هند پس از موفقیت در مأموریت پرتاب مدارگرد مریخ، بدنبال آغاز مرحله جدیدی از اکتشافات فضایی و بررسی سطح خورشید است.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تاریخچه مأموریت اکتشافی خورشید به سال 2008 بازمی‌گردد که شامل پرتاب یک کاوشگر برای بررسی تاج خورشیدی با دمای بالغ بر یک میلیون درجه بود.

سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO)، با ایجاد تغییراتی در این پروژه و افزایش بودجه از 10 به 20 میلیون دلار، کاوشگر Aditya-1 را بین سال‌های 2017 تا 2020 با هدف بررسی سطح و تاج خورشیدی راهی فضا خواهد کرد.

این کاوشگر مجهز به کرونوگراف خورشیدی پیشرفته و یک تلسکوپ تصویرگر فرابنفش برای رصد کل دیسک خورشیدی خواهد بود که به محققان برای بررسی سطح خورشید از جمله بررسی توفان‌های خورشیدی کمک می‌کند.

کاوشگر 400 کیلوگرمی Aditya-1 در مدار نزدیک به زمین در فاصله 800 کیلومتری قرار گرفته و مشکلات اساسی گرمای تاج خورشیدی و سایر پدیده‌ها که در مغناطوسفر زمین روی می‌دهد را تحلیل و بررسی خواهد کرد.

منبع :isna.ir
نظرات ارسالی:
 
مشارکت در بحث:
نام:
ایمیل:
متن پیام:
کد امنیتی:

Copyright © 2001-2019 Parssky.com All Rights Reserved 

اسپانسرها :   اسپانسرها :  تایم لپس timelapse اسلایدر عکاسی فیلمبرداری  عکاسی صنعتی طولانی عکاسی رشد پروژه برج خنک کننده فایبر گلاس عکاسی نجومی تلسکوپ دوربین دوچشمی تجهیزات نجوم فروش عکس پارس ویو Parsview.ir   عکس با کیفیت وضعیت آب و هوای ایران  تهویه ایران .بانک عکس و وکتور فروش عکس . طرح و وکتور فروش دوربین دوچشمی

طراحی سایت با آسمان پارس

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید